Dziesiąta rocznica powstania G.M. św. Ojca Pio

 

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio
przy Parafii pw. Św. Ojca Pio w Tychach

Dziesiąta rocznica powstania G.M. św. Ojca Pio

Dnia 29 stycznia 2024 roku G.M. św. Ojca Pio działająca przy naszej Parafii rozpoczęła obchody 10-lecia istnienia. Ks. proboszcz zaproponował, aby cały obecny rok był czasem obchodów tego 10-lecia.

Uroczystości odbyły się po raz pierwszy w naszym nowym kościele parafialnym.Rozpoczęły się o godz. 18.00 uroczystą, koncelebrowaną Mszą Św, której przewodniczył ks. dziekan Janusz Lasok w asyście ks. seniora Mariana Krzyżowskiego i ks. proboszcza Dariusza Gadomskiego, który wygłosił homilię nawiązującą do tego jak ważna jest modlitwa zanoszona do Boga prze wstawiennictwo św. Ojca Pio.

Intencje Mszy św. były ofiarowane za członków G.M. św. Ojca Pio i ich rodziny jak również w intencji ks. Proboszcza, kierownika duchowego naszej Grupy jako podziękowanie i z prośbą o potrzebne dla Niego łaski. Był to czas dziękowania Bogu, Proboszczowi i ludziom, którzy utworzyli przy naszej Parafii G.M. św. Ojca Pio. Na zakończenie Mszy Św. otrzymaliśmy Boże Błogosławieństwo, którego udzielił zebranym ks. dziekan Janusz Lasok.

Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprosił wszystkich zebranych do salki na wspólne biesiadowanie przy kawie i ciastku. Jak zwykle był to piękny czas wspomnień i wymiany nowych wiadomości dotyczących Grupy. Nie mogło zabraknąć niespodzianek. Grupa przygotowała okolicznościowy tort. Ks. Proboszcz obdarował członków Grupy płytą z kolędami i pięknymi kubkami z wizerunkiem i modlitwą św. Ojca Pio. Członkowie Grupy wręczyli upominki ks. Proboszczowi i podziękowali za dziesięcioletnią opiekę, umacnianie słowem i Bożym Błogosławieństwem słowami:

... za każdą życzliwie wyciągniętą rękę,
za uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności
bo to przecież tak mało
a tak wiele znaczy w naszej codzienności.

Tak oto rozpoczęliśmy świętowanie roku 10-lecia naszej G.M. św. Ojca Pio.

Dzień Wierności - Rocznica obłóczyn zakonnych św. Ojca Pio z Pietrelciny

 

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio
przy Parafii pw. Św. Ojca Pio w Tychach

Dzień Wierności
Rocznica obłóczyn zakonnych św. Ojca Pio z Pietrelciny

Początek roku, a szczególnie styczeń to czas poświęcony modlitwie, którą zanosimy za wstawiennictwem św. Ojca Pio, naszego patrona. Każdego roku G.M z całego świata są wzywane do potwierdzania swego zaangażowania w wierności Ewangelii zgodnie z duchowością św. Ojca Pio z Pietrelciny.

Rocznicę obłóczyn zakonnych św. Ojca Pio obchodziliśmy w naszej Parafii dnia 25 stycznia, łącząc się na modlitwie z G.M. z całego świata. Nasze serca napełniła wielka radość ponieważ Nabożeństwo o godz. 17.30, odbyło się już w naszym nowym kościele parafialnym. Nabożeństwo prowadził diakon stały Tadeusz Cieślik. Na ołtarzu, w pięknej monstrancji, wystawiony był Najświętszy Sakrament. Grupa Modlitwy wraz z diakonem odmówiła modlitwy wyznaczone na ten dzień w materiałach do styczniowej katechezy. Członkowie Grupy odmówili wspólnie:

ZOBOWIĄZANIE WIERNOŚCI CZŁONKÓW GRUP MODLITWY OJCA PIO:

„Ojcze, który wybrałeś i powołałeś nas do bycia ludem Bożym, «szkołami wiary i ogniskami miłości», zobowiązujemy się tutaj, przed naszą wspólnotą, by być sługami modlitwy i służby cierpiącym; aby wyrzec się grzechu z prawdziwym zaangażowaniem; aby wzrastać w cnotach, szczególnie w naszych rodzinach; by dzielić naszą wspólną drogę w tej Grupie Modlitwy, podążając za duchowością św. Pio z Pietrelciny i nauką Kościoła. Obiecujemy wierność papieżowi,naszym duszpasterzom i zobowiązaniom, które podejmujemy w naszej wspólnej drodze z braćmi isiostrami z naszej Grupy. Podążając śladami św. Franciszka z Asyżu, decydujemy się, by żyć otwartością na potrzebujących, solidarnością z ubogimi i miłością do stworzenia. Dziewico Maryjo, Ty, która prowadziłaś drogę św. Ojca Pio z Pietrelciny, przyjmij nasze święte pragnienia, aby towarzyszyć nam w naszej drodze ku świętości. Amen.”

Na końcu Nabożeństwa otrzymaliśmy z rąk diakona Boże Błogodławieśtwo Najświętszym sakramentem.

Zakończeniem uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył ks. biskup Grzegorz Olszowski, a towarzyszył mu, w koncelebrze ks. proboszcz Dariusz Gadomski. Ks. biskup wygłosił kazanie nawiązując do działalności św. Pawła, gdyż w tym dniu wspominaliśmy nawrócenie św. Pawła.

Na zakończenie Mszy Św. otrzymaliśmy Błogosławieństwo z rąk ks. biskupa Grzegorza.

Spotkanie Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio 25 listopada 2023 roku w Parafii św. Ojca Pio w Tychach

Dnia 25 listopada 2023 roku w naszej Parafii odbyło się spotkanie Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio Archidiecezji Katowickiej.

W spotkaniu uczestniczyło 50. Animatorów z różnych parafii Archidiecezji Katowickiej.

O godz. 11.00 gości powitał gospodarz miejsca, proboszcz naszej Parafii ks. Dariusz Gadomski. Następnie wszyscy uczestniczyli w Nabożeństwie, które prowadził diakon stały Tadeusz Cieślik. Zwieńczeniem uroczystości była Eucharystia, która rozpoczęła się o godz. 12.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Zygmunt Klim. W Mszy św. w koncelebrze uczestniczył ks. proboszcz Dariusz Gadomski.

Po Mszy św. wszyscy udali się do salki na piętrze by spotkać się przy wspólnym stole na ciepły posiłek, kawę i ciasto. Spotkaniu towarzyszyły serdeczne rozmowy przebiegające w miłej atmosferze, a ks. Zygmunt Klim zapoznał wszystkich uczestników obecnych z terminami spotkań i rekolekcji na 2024 rok.

Więcej zdjęć ze spotkania w galerii…

 

Msze Święte

Niedziela: 08:00, 11:00, 14:00,
19:00 (recytowana z homilią)
Poniedziałek: 18:00
Wtorek, Środa: 06:30
Czwartek, Piątek: 18:00
Sobota: 08:00, 17:00

Okazja do spowiedzi

15 minut przed każdą Mszą świętą
Pierwszy czwartek miesiąca
dla dzieci i młodzieży od godziny 17.00
Pierwszy piątek miesiąca
od 17:00 do 17:30

Nabożeństwa

Godzinki o św. O. Pio
każdy czwartek o godz. 17:30
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:30
Nabożeństwo ku czci Matki Bożej
13 dzień miesiąca o godz. 19:00
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
pierwsza sobota miesiąca o godz. 7:00 Różaniec,
Godzinki i Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej
Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca od godz. 7:00 do 17:50

Kancelaria

Poniedziałek: 17:00 – 17:30
Wtorek, Środa: 07:00 – 07:30
Czwartek, Piątek: 17:00 – 17:30
(I czwartek i piątek nieczynna)

Pogrzeby – tel. o każdej porze

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Świętego Ojca Pio

43-100 Tychy, ul. Przepiórek 50
tel.: +48 782 811 929
e-mail: tychy.o.pio@gmail.com

 

Copyright © 2022 Free Joomla! 4 templates by Engine Templates