Ogłoszenia 25.09.2022

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Radujemy się dziś Uroczystością Odpustową ku czci naszego patrona św. ojca Pio. Niech wyprasza moc Bożych łask wszystkim, którzy za jego wstawiennictwem zanoszą modlitwy do Pana Boga. Kazania głosi dla nas ks. Łukasz Stawarz- dyrektor Caritas naszej Archidiecezji. Suma, której przewodzi będzie ks. Arcybiskup koadiutor Adrian Galbas o godzinie 11:00, a Nieszpory Odpustowe o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 2. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przebiegu naszego Parafialno-dzielnicowego Festynu. Dziękuję za udzielone wsparcie. Po odliczeniu kosztów organizacyjnych zostało nam z ofiarowanych cegiełek 15712zł.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - wspomnienie św. św. Wincentego a’Paulo, prezbitera,
  • środa - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • czwartek - Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
  • sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  • niedziela - 27 Niedziela Zwykła.
 4. Przyjmowane są intencje mszalne na rok 2023’. Wszystkich, którzy Panu Bogu na Eucharystii chcą powierzyć intencje noszone w sercu serdecznie zapraszam.
 5. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca, zapraszam najpierw na Nabożeństwo do św. ojca Pio o godzinie 17.30, a następnie na Mszę św. w intencji członków Grupy Modlitwy św. ojca Pio i ich rodzin o godzinie 18.00.
 6. Spotkanie rodziców dzieci ze szkoły muzycznej, które chcą w przyszłym roku przystąpić do I komunii św. w naszej parafii odbędzie się w czwartek o godzinie 18.45.
 7. Na spotkanie młodych, którzy chcą przyjąć sakrament bierzmowania w przyszłym roku w naszej parafii zapraszam w piątek o godzinie 18.45.
 8. W tym tygodniu przypada I sobota Miesiąca. W sobotę o godzinie 7.00 modlitwa różańcowa, o godzinie 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie, o godzinie 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej oraz wszystkich członków Róż Różańcowych. 
 9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc października. Zapraszam na modlitwę różańcową: w tygodniu - po Mszach św. porannych /godzina 7.00/ oraz przed Mszami popołudniowymi /godzina 17.15/. W niedziele o godzinie 15.00.
 10. Dzień Seniora dla mieszkańców Mąkołowca odbędzie się 4 października w restauracji Rapsodia. Początek godzina 17.00. Imprezę poprowadzi pan Mirosław Kańtor. Gościem warsztatów kulinarnych będzie pan Remigiusz Rączka. Zapisy w zakrystii do końca dnia. Wstęp bezpłatny. 
 11. Poświęcenie różańców dzieci komunijnych odbędzie się w czasie Mszy św. 2 października /niedziela/ o godzinie 11.00.
 12. Bardzo dziękuję za przygotowanie i wystrój naszego budynku parafialnego na dzisiejszą Uroczystość odpustową.
 13. Polecam prasę katolicką: „Gość Niedzielny” - 8zł, „Mały Gość Niedzielny” - 8zł oraz „Głos Ojca Pio” - 10zł.
 14. Myśl tygodnia: „Jeżeli nie uwierzycie, to się nie ostoicie”.