Ogłoszenia 19.06.2022

XII Niedziela Zwykła

 1. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na czwartek 23 czerwca.
 2. Tydzień temu w naszej wspólnocie odbyła się miesięczna kolekta kopertowa na rzecz budowy naszego kościoła. Z całego serca dziękuję za Wasze wsparcie i życzliwość. Zebraliśmy kwotę 6460 zł, na którą składało się 56 kopert. Ponadto na konto parafialne dokonano 42 wpłaty /budowa i utrzymanie parafii/ na kwotę 7370 zł . Dzięki również tym ofiarom w ostatnim czasie wykonaliśmy następujące prace: - panele fotowoltaiczne o mocy 7 KW, - położenie instalacji grzewczej w głównej nawie kościoła /320 metrów kwadratowych/, - wylanie wylewki na powierzchni położonej instalacji, - montaż okien w kaplicy z wieżyczką, - trwają prace dekarskie /wykonano już 90% wszystkich prac dekarskich na kościele/, - trwają prace murarskie /do obłożenia ścian zewnętrznych cegłą pozostała jeszcze tylko jedna ściana kaplicy z wieżyczką/, - trwają prace przy budowie muru oporowego od strony parkingu przy ulicy Przepiórek.
 3. Przed kaplicą dziś zbiórka przeznaczona na Stolicę Apostolską - Świętopietrze.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • wtorek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
  • czwartek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP,
  • niedziela - 13 Niedziela Zwykła.
 5. Dziś Msza św. o godzinie 8.00 odprawiona zostanie w intencji budowniczych i dobrodziejów ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Z całego swego serca dziękuję wszystkim za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tegorocznej procesji Bożego Ciała. Dziękuję również za 820 zł, jakie zebraliśmy przed kaplicą na wystrój ołtarzy.
 6. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 17.30 zapraszam na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 7. Spotkanie Kręgu Biblijnego - ostatnie przed wakacjami - odbędzie się w czwartek o godzinie 18.45 w salce na piętrze.
 8. W sobotę 25 czerwca rozpoczyna się długo wyczekiwana parafialna pielgrzymka do Libanu, do św. Charbela. Prosimy o modlitwę w intencji pątników i zapewniamy, że św. Charbelowi przedstawimy w modlitwie i Wasze intencje. W związku z pielgrzymką w dniach od 26 czerwca do 3 lipca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 9. W przyszłą niedzielę, na każdej Mszy św., modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Krzysztofa i święcić pojazdy na czas wakacyjnych podróży. Oby każdy wyjazd zakończył się szczęśliwym powrotem i przyniósł wiele pięknych chwil. Przy tej okazji zbierać też będziemy ofiary na wakacyjne zajęcia dzieci z naszej parafii.
 10. Z całego serca chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy tworzyli naszą Radę Parafialną - za troskę, za zaangażowanie, za ofiarność i dobre serca. Bardzo, bardzo Wam dziękuję - Bóg zapłać! Jednocześnie chciałbym poinformować, że skład Rady Parafialnej na nową kadencję przedstawia się następująco: Gadomski Dariusz, Bodak Stanisław, Cieślik Tadeusz, Duda Wojciech, Knap-Żywicka Barbara, Pilszek Adam, Pyka Renata, Robok Adam, Rojek Łukasz, Sienkiewicz Jolanta, Skwara Daniela, Steczek Łukasz, Stolaronek Mariola. Wszystkim serdecznie gratuluję. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się po wakacjach.
 11. Do skarbonki św. Antoniego znajdującej się po prawej stronie przy wejściu do kaplicy można składać ofiary pieniężne na pomoc i wsparcie mieszkańców Ukrainy. Nieustannie potrzebna jest nasza pomoc, o którą proszę.
 12. 38 Tyska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 27 lipca /środa/ do niedzieli 31 lipca. Wyjście po Mszy św. o godzinie 8.00. Zapisy w dniu wymarszu od godziny 6.30. Szczegóły można poznać dzwoniąc pod numer: 509859039.