Ogłoszenia 04.06.2023

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godzinie 15.00 zapraszam na czerwcowe Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. Przed kaplicą odbywa się dziś zbiórka na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,
  • czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
  • niedziela - 10 Niedziela Zwykła.
 4. Dziś kończy się rodzinny wyjazd naszych Parafian do Zakopanego.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej, która wyruszy po zakończeniu Mszy św. o godzinie 8.00. Tegoroczna trasa przebiegać będzie następująco: po wyjściu z kaplicy przechodzimy na ulicę Drozdów, gdzie przy numerze 25 będzie I ołtarz. Następnie skręcamy w ulicę Jastrzębią, gdzie na skrzyżowaniu z ulicą Bażancią będzie II ołtarz. Idąc dalej skręcamy w ulicę Mąkołowską, gdzie przy numerze 134 organizujemy III ołtarz. Po kilkunastu metrach skręcamy w prawo i przy numerze 138, gdzie będzie IV ołtarz zakończymy naszą procesję. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tych modlitwach i procesji. Dzieci komunijne proszę, aby przyszły w swych strojach komunijnych. Każdego, kto jest w stanie dostarczyć płatki do sypania w procesji, proszę by je składał w korytarzu przy szafce z prasą. Msza św. w intencji budowniczych i dobrodziejów ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała odprawiona zostanie w przyszłą niedzielę tj. 11 maja o godzinie 8.00.
 6. Ksiądz Arcybiskup udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) - 9 czerwca 2023 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęca do modlitwy w intencjach, które powierza Bogu Ojciec Święty.
 7. Prośba do Panów - potrzebni są wolontariusze do przebierania kostki brukowej, którą potem położymy wokół kościoła - w poniedziałek i wtorek. Za życzliwość i pomoc będę bardzo wdzięczny.
 8. Czuwanie Grup Modlitwy św. ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023’. Zapraszamy wszystkich do wspólnego wyjazdu i modlitwy. Zapisy w zakrystii do 14 czerwca.
 9. Bardzo dziękuję Paniom za posprzątanie kaplicy i całego budynku parafialnego.
 10. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” /10 zł/, „Mały Gość Niedzielny” /8 zł/, „Głos Ojca Pio” /15 zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje /50 gr/.
 11. Myśl tygodnia: „Kochane dzieci, chłopcy i dziewczęta, kiedy ludzie próbują budować świat wbrew Bogu i Jego prawu, w rzeczywistości tworzą sytuacje coraz większego cierpienia i niesprawiedliwości. Bóg wzywa nas, byśmy naprawiali to zło, współdziałając z Jego wspaniałym zamysłem wobec każdego człowieka i całej ludzkości. Jezus potrzebuje także was do tego dzieła. Powierza wam swoje plany i pyta się: czy chcecie być Moimi przyjaciółmi? Czy chcecie Mi pomagać w pracy nad tym, by świat stawał się coraz piękniejszy i bardziej gościnny? Czy chcecie być świadkami Mojej miłości w Kościele i w świecie? Z entuzjazmem odpowiedzcie Mu TAK”. /św. Jan Paweł II/