Ogłoszenia 24.09.2023

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dziś, w naszej wspólnocie radujemy się Uroczystością Odpustową ku czci naszego patrona św. ojca Pio. Niech wyprasza moc Bożych łask wszystkim, którzy za jego wstawiennictwem zanoszą modlitwy do Pana Boga. Kazania głosi dla nas ks. Eugeniusz Góra. Suma, której będzie przewodniczył o godzinie 11:00, a Nieszpory Odpustowe o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.
 2. Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania, zorganizowania i przebiegu naszego Parafialno- Dzielnicowego Festynu. Dziękuję wszystkim, z którymi mogliśmy się spotkać. Dziękuję również za udzielone wsparcie. Z ofiarowanych cegiełek uzyskaliśmy kwotę 16841zł.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa - wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, prezbitera,
  • czwartek - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  • piątek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • sobota - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kocioła,
  • niedziela - 26 Niedziela Zwykła.
 4. Jutro, w ostatni poniedziałek miesiąca zapraszam na Mszę św. w intencji członków Grupy modlitwy św. ojca Pio i ich rodzin. Po Mszy spotkanie w salce na piętrze.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. 1 października, na Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcone zostaną różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią w naszej Parafii do I Komunii św.
 6. Kiermasz strojów komunijnych, na którym będzie możliwość sprzedania lub zakupu stroju dla dziecka odbędzie się w salkach domu parafialnego św. Marii Magdaleny dnia 26 września /wtorek/, między godziną 16.00 a 17.00.
 7. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne na następny, 2024 rok. Serdecznie zapraszam.
 8. Dziękuję Paniom, które zadbały o porządek naszym budynku. Dziękuję za kwiaty ofiarowane do wystroju naszej kaplicy kwiaty. Podziękowania składam również Panom zaangażowanym w prace związane z naszą budową.
 9. Ostatnie spotkanie dotyczące dotacji na wymianę źródeł ciepła, gdzie przedstawione są praktyczne sposoby pozyskiwania finansowania odbędzie się w poniedziałek w salce na piętrze o godzinie 17.00.
 10. Zakończenie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i odbiór sprzętu będzie 26 września 2023r. o godzinie 15.00. Sprzęt ten składać do tego dnia można na placu kościelnym, przy kontenerach.
 11. Wraz z Parafią Wniebowzięcia NMP z Czuchowa organizujemy pielgrzymkę - wycieczkę do św. ojca Pio - do San Giovanni Rotondo. Ponadto pragniemy zobaczyć: Monte Sant’angelo, Serracapriola, Bari, Polignano a Mare, Alberobello, Rocorotondo. Termin: 6-10 lutego 2024r. Pozostałe szczegóły na naszej stronie parafialnej oraz do pobrania w zakrystii.
 12. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” /10zł/, „Mały Gość Niedzielny” /7zł/, „Głos Ojca Pio” /15zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje /50gr/.
 13. Myśl tygodnia: „Nasz optymizm opiera się przede wszystkim na przekonaniu, że towarzyszy nam nieustanna pomoc Boża, której nigdy nie zabraknie temu, kto pokornie i z ufnością o nią prosi.” /św. Jan Paweł II/