14.07.2024

XV Niedziela Zwykła

 1. Przypominam, że do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie nie będzie niedzielnych Nabożeństw o godzinie 15.00.
 2. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
  • wtorek - wspomnienie NMP z Góry Karmel,
  • niedziela - 16 Niedziela Zwykła.
 3. Dziś druga niedziela miesiąca - w naszej wspólnocie dzień kopertowej kolekty specjalnej na rzecz naszej budowy. Dziękuję za ofiarowane dobro dzięki któremu możemy w dalszym ciągu prowadzić prace.
 4. Przełożony mecz żużlowy w Rybniku na który wybieraliśmy się z dziećmi i rodzicami odbędzie się 19 lipca /piątek/ o godzinie 18.00. Wszystkich, którzy wtedy byli zapisany proszę o kontakt i potwierdzenie wyjazdu w nowym terminie.
 5. Po raz 40 wyruszy w tym roku Tyska Pielgrzymka do Częstochowy. Wyruszy pod hasłem: „W dziękczynieniu za wspólnotę”. Odbywać się ona będzie w terminie 24 /środa/ do 28 /niedziela/ lipca. Rozpocznie się Eucharystią sprawowaną w kościele św. Marii Magdaleny o godzinie 8.00. Zapisy w dniu wymarszu od godziny 6.30 przy kościele M.M. Kontakt do organizatora. Inne szczegóły można znaleźć na plakacie w gablotce. Zapraszamy.
 6. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy zadbali o porządek, czystość i wystrój naszego kościoła.
 7. Do nabycia z tyłu naszego kościoła są: „Gość Niedzielny” /10zł/, „Mały Gość Niedzielny” /8zł/, „Głos Ojca Pio” /15zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje /1zł/.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę wielu pięknych, dobrych chwil. I nade wszystko szczęśliwych powrotów do domu.
 9. Myśl: „Cokolwiek czynisz, strzeż się, by nie utracić świadomości obecności Bożej.” /św. Ojciec Pio/