Spotkanie Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio 25 listopada 2023 roku w Parafii św. Ojca Pio w Tychach

Dnia 25 listopada 2023 roku w naszej Parafii odbyło się spotkanie Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio Archidiecezji Katowickiej.

W spotkaniu uczestniczyło 50. Animatorów z różnych parafii Archidiecezji Katowickiej.

O godz. 11.00 gości powitał gospodarz miejsca, proboszcz naszej Parafii ks. Dariusz Gadomski. Następnie wszyscy uczestniczyli w Nabożeństwie, które prowadził diakon stały Tadeusz Cieślik. Zwieńczeniem uroczystości była Eucharystia, która rozpoczęła się o godz. 12.00. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Zygmunt Klim. W Mszy św. w koncelebrze uczestniczył ks. proboszcz Dariusz Gadomski.

Po Mszy św. wszyscy udali się do salki na piętrze by spotkać się przy wspólnym stole na ciepły posiłek, kawę i ciasto. Spotkaniu towarzyszyły serdeczne rozmowy przebiegające w miłej atmosferze, a ks. Zygmunt Klim zapoznał wszystkich uczestników obecnych z terminami spotkań i rekolekcji na 2024 rok.

Więcej zdjęć ze spotkania w galerii…

 

9 rocznica powstania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii pw. św. Ojca Pio w Tychach, jedynej w Archidiecezji Katowickiej pod tym wezwaniem

 

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio
przy Parafii pw. Św. Ojca Pio w Tychach

9. rocznica powstania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii pw. św. Ojca Pio w Tychach, jedynej w Archidiecezji Katowickiej pod tym wezwaniem

 

Styczeń to miesiąc modlitw, które zanosimy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Wierności – Rocznica Obłóczyn Zakonnych św. Ojca Pio z Pietrelciny, którą uczciliśmy Nabożeństwem o godz. 15.00. Prowadził je diakon Tadeusz Cieślik. Na ołtarzu został wystawiony Najświętszy Sakrament. Członkowie G. M. św. Ojca Pio zgromadzili się wokół ołtarza i odnowiliśmy nasze obietnice chrzcielne jako znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie. Z rąk diakona otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Odmówiliśmy także wszystkie modlitwy zalecane na ten dzień.

Dnia 30. stycznia 2023 roku G.M. św. Ojca Pio działająca w naszej Parafii obchodziła 9. rocznice powstania. Jak co roku był to dobry czas dziękczynienia Bogu i ludziom za łaski i otrzymane dobro.

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. o godz. 18.00, którą celebrowali ks. senior Marian Krzyżowski sprawując intencję za zmarłych członków naszej G.M. oraz ks. proboszcz Dariusz Gadomski, który intencję ofiarował za żyjących członków G.M. i ich rodziny i z prośbą o łaski potrzebne do działalności G.M.

Zwięczeniem Eucharystii było końcowe błogosławieństwo, którego udzielił wszystkim zgromadzonym ks. Proboszcz. Zaprosił też wszystkich przed ołtarz do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Po zakończeniu uroczystości w kaplicy członkowie G.M. wraz z ks. proboszczem udali się do salki na piętrze na spotkanie rocznicowe. Był to piękny czas wspomnień, wymiany doświadczeń i nowych wiadomości dotyczących działalności grupy.

Jak zwykle czekała nas niespodzianka w postaci książki pt. „Przedszkole Modlitwy” autorstwa Romano Guardiniego, którą otrzymaliśmy od ks. proboszcza. Organizatorzy spotkania wręczyli wszystkim obecnym ciasteczka. Spotkanie było bardzo dobre bo czas szybko mija ale wspomnienia wspólnie spędzonych chwil pozostają.

Członkowie G.M. podziękowali serdecznie ks. Proboszczowi za opiekę duchową nad grupą, za każde dobre słowo i zapewnili o modlitwie. Również ks. Proboszcz podziękował członkom G.M. słowami: „dobrze, że jesteście i za to wam dziękuję”

Umocnieni słowem, błogosławieństwem i modlitwą mogliśmy wrócić do naszych domów.

 

Więcej zdjęć w zakładce Gr. Modlitewnej św. o. Pio

Łagiewniki 18-19.06.2022

W dniach 18-19 czerwca 2022roku, w krakowskich Łagiewnikach odbyło się jubileuszowe, XX. Czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio z całego kraju. Było to dziękczynienie za kanonizację św. Ojca Pio.

W Czuwaniu brało udział około 80. parafii z całego kraju. Trudno byłoby wymienić wszystkie miasta. Można powiedzieć, że byli uczestnicy od Bałtyku po górskie szczyty. Z naszej Parafii św. Ojca Pio w Tychach wzięło udział 21 osób.

Czuwanie rozpoczęło się przywitaniem uczestników i wprowadzeniem relikwii św. Ojca Pio. O godz. 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, który prowadził brat Marek Miszczyński – prowincjał Krakowskiej Prowincji Braci Kapucynów.

O godz. 21.30 odbyła się konferencja brata Francesco di Leo , rektora Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovani Rotondo. Jej tematem była „Świętość i przesłanie św. Ojca Pio”

O godz. 23.00 wysłuchaliśmy świadectwa pani Beaty Grzyb. Jego tematem było doświadczenie pielgrzymów do San Giovani Rotondo.

O godz. 24.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. celebrowanej przez biskupa krakowskiego Janusza Mastalskiego. Wygłosił on homilię nawiązującą do modlitwy, która prowadzi pod krzyż. Biskup powiedział, że przyjechaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego aby zastanowić się jak żyć spoglądając w niebo gdzie wszyscy zdążamy. Mamy się nie lękać i uwierzyć, że życie można zmieniać, a łaska Boska nakreśla perspektywę tych zmian i daje miejsce Bogu. W Grupach Modlitwy istotne jest zjednoczenie z Bogiem, pokora, skrucha i modlitwa. W modlitwie my rozmawiamy z Bogiem, a w czasie czytań Bóg rozmawia z nami. Nie ma Boga tam gdzie nie ma miłości, a każde czuwanie jest darem nawrócenia i daje oczyszczenie. Jesteśmy po to aby zgodzić się na krzyż. Choć jest to trudne to nie wolno się lękać aby się nie pogubić. Trzeba być blisko Boga w nim pokładając ufność.

Czuwanie było czasem słuchania konferencji i świadectw, modlitwy, uwielbienia jak również spotkania z drugim człowiekiem. Zwieńczeniem uroczystości 20-lecia kanonizacji św. Ojca Pio była Msza św, po której ubogaceni słowem Bożym i końcowym błogosławieństwem udaliśmy się do naszych parafii i domów niosąc dobrą nowinę.

Msze Święte

Niedziela: 08:00, 11:00, 14:00,
19:00 (recytowana z homilią)
Poniedziałek: 18:00
Wtorek, Środa: 06:30
Czwartek, Piątek: 18:00
Sobota: 08:00, 17:00

Okazja do spowiedzi

15 minut przed każdą Mszą świętą
Pierwszy czwartek miesiąca
dla dzieci i młodzieży od godziny 17.00
Pierwszy piątek miesiąca
od 17:00 do 17:30

Nabożeństwa

Godzinki o św. O. Pio
każdy czwartek o godz. 17:30
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:30
Nabożeństwo ku czci Matki Bożej
13 dzień miesiąca o godz. 19:00
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
pierwsza sobota miesiąca o godz. 7:00 Różaniec,
Godzinki i Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej
Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca od godz. 7:00 do 17:50

Kancelaria

Poniedziałek: 17:00 – 17:30
Wtorek, Środa: 07:00 – 07:30
Czwartek, Piątek: 17:00 – 17:30
(I czwartek i piątek nieczynna)

Pogrzeby – tel. o każdej porze

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Świętego Ojca Pio

43-100 Tychy, ul. Przepiórek 50
tel.: +48 782 811 929
e-mail: tychy.o.pio@gmail.com

 

Copyright © 2022 Free Joomla! 4 templates by Engine Templates