9 rocznica powstania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii pw. św. Ojca Pio w Tychach, jedynej w Archidiecezji Katowickiej pod tym wezwaniem

 

Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio
przy Parafii pw. Św. Ojca Pio w Tychach

9. rocznica powstania Grupy Modlitwy św. Ojca Pio przy Parafii pw. św. Ojca Pio w Tychach, jedynej w Archidiecezji Katowickiej pod tym wezwaniem

 

Styczeń to miesiąc modlitw, które zanosimy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

Dnia 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Wierności – Rocznica Obłóczyn Zakonnych św. Ojca Pio z Pietrelciny, którą uczciliśmy Nabożeństwem o godz. 15.00. Prowadził je diakon Tadeusz Cieślik. Na ołtarzu został wystawiony Najświętszy Sakrament. Członkowie G. M. św. Ojca Pio zgromadzili się wokół ołtarza i odnowiliśmy nasze obietnice chrzcielne jako znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie. Z rąk diakona otrzymaliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Odmówiliśmy także wszystkie modlitwy zalecane na ten dzień.

Dnia 30. stycznia 2023 roku G.M. św. Ojca Pio działająca w naszej Parafii obchodziła 9. rocznice powstania. Jak co roku był to dobry czas dziękczynienia Bogu i ludziom za łaski i otrzymane dobro.

Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. o godz. 18.00, którą celebrowali ks. senior Marian Krzyżowski sprawując intencję za zmarłych członków naszej G.M. oraz ks. proboszcz Dariusz Gadomski, który intencję ofiarował za żyjących członków G.M. i ich rodziny i z prośbą o łaski potrzebne do działalności G.M.

Zwięczeniem Eucharystii było końcowe błogosławieństwo, którego udzielił wszystkim zgromadzonym ks. Proboszcz. Zaprosił też wszystkich przed ołtarz do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Po zakończeniu uroczystości w kaplicy członkowie G.M. wraz z ks. proboszczem udali się do salki na piętrze na spotkanie rocznicowe. Był to piękny czas wspomnień, wymiany doświadczeń i nowych wiadomości dotyczących działalności grupy.

Jak zwykle czekała nas niespodzianka w postaci książki pt. „Przedszkole Modlitwy” autorstwa Romano Guardiniego, którą otrzymaliśmy od ks. proboszcza. Organizatorzy spotkania wręczyli wszystkim obecnym ciasteczka. Spotkanie było bardzo dobre bo czas szybko mija ale wspomnienia wspólnie spędzonych chwil pozostają.

Członkowie G.M. podziękowali serdecznie ks. Proboszczowi za opiekę duchową nad grupą, za każde dobre słowo i zapewnili o modlitwie. Również ks. Proboszcz podziękował członkom G.M. słowami: „dobrze, że jesteście i za to wam dziękuję”

Umocnieni słowem, błogosławieństwem i modlitwą mogliśmy wrócić do naszych domów.

 

Więcej zdjęć w zakładce Gr. Modlitewnej św. o. Pio

Msze Święte

Niedziela: 08:00, 11:00, 14:00,
19:00 (recytowana z homilią)
Poniedziałek: 18:00
Wtorek, Środa: 06:30
Czwartek, Piątek: 18:00
Sobota: 08:00, 17:00

Okazja do spowiedzi

15 minut przed każdą Mszą świętą
Pierwszy czwartek miesiąca
dla dzieci i młodzieży od godziny 17.00
Pierwszy piątek miesiąca
od 17:00 do 17:30

Nabożeństwa

Godzinki o św. O. Pio
każdy czwartek o godz. 17:30
Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:30
Nabożeństwo ku czci Matki Bożej
13 dzień miesiąca o godz. 19:00
Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
pierwsza sobota miesiąca o godz. 7:00 Różaniec,
Godzinki i Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej
Adoracja Najświętszego Sakramentu
pierwszy piątek miesiąca od godz. 7:00 do 17:50

Kancelaria

Poniedziałek: 17:00 – 17:30
Wtorek, Środa: 07:00 – 07:30
Czwartek, Piątek: 17:00 – 17:30
(I czwartek i piątek nieczynna)

Pogrzeby – tel. o każdej porze

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
Świętego Ojca Pio

43-100 Tychy, ul. Przepiórek 50
tel.: +48 782 811 929
e-mail: tychy.o.pio@gmail.com

 

Copyright © 2022 Free Joomla! 4 templates by Engine Templates