Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Różaniec Rodziców za Dzieci

... jest jednym z rodzajów Żywego Różańca.
Żywy Różaniec założony został w 1826 roku przez Francuzkę Paulinę Jaricot (Sługę Bożą), jako zaplecze modlitewne dla misji.

Różaniec Rodziców za Dzieci powstał w czasie rekolekcji wspólnoty Marana Tha 8 września 2001 przy parafii Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Jego założycielem i prowadzącym jest Pan Ireneusz Rogala, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się w czasie naszej pielgrzymki do Gdańska w sierpniu 2014. Tam też wszystkie Róże są rejestrowane. Można to sprawdzić na stronie www.rozaniecrodzicow.pl.

Modlitwę w Różańcu Rodziców rozpoczynamy od Aktu Zawierzenia naszych dzieci Maryi. Co roku 8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia ten Akt odnawiamy.

Odmawiamy codziennie 1 dzięsiątkę Różańca z rozważaniem odpowiedniej tajemnicy i wezwaniem Patrona Róży. Modlimy się za swoje dzieci ale i za dzieci innych rodziców, a dzięki temu zyskujemy modlitwę innych za swoje dzieci. Ważne jest aby tę krótką modlitwę odmawiać codziennie i pobożnie.

Dziękujemy za otrzymane łaski, nawet za te które wydają się małe. Dobrze jest napisać świadectwo (anonimowo) dla umocnienia i zachęty dla innych rodziców.

Zapisy do Różańca Rodziców: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś10
Wczoraj274
Tydzień10
Miesiąc844
Razem645289