Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

8 grudnia 2014 r. podczas Mszy Świętej w naszej parafii ustanowiono Regionalne Centrum Różańca Rodziców za Dzieci. Pani Maria Król opowiedziała o Różańcu Rodziców za Dzieci i zaproponowała utworzenie Róży z naszej parafii. Różaniec Rodziców jest internetową formą Żywego Różańca. Odmawiamy codziennie 1 dziesiątkę różańca z krótkim rozważaniem odpowiedniej tajemnicy - czyli około 7 minut dla swoich dzieci. Zapisy pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ks. Proboszcz wyraził zgodę, aby nasza kaplica była centrum Różańca Rodziców dla rejonu Tychów, Katowic, Mikołowa, Bierunia, Orzesza, Kobióra, Oświęcimia i innych dalszych miejscowości, z których pochodzą modlący się rodzice. Miejsce zamieszkania nie ma znaczenia gdyż kontakt następuje drogą mailową.

Na Mszy św. nastąpiło odnowienie Aktu Zawierzenia Dzieci Matce Boskiej Oliwskiej, która jest Patronką Różańca Rodziców. Ks. Proboszcz poświęcił obraz Matki Boskiej Oliwskiej, który otrzymaliśmy z Gdańska-Oliwy, gdzie znajduje się Centrum Różańca Rodziców i rejestrowane są wszystkie Róże. Można to sprawdzić na stronie www.rozaniecrodzicow.

 

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś10
Wczoraj274
Tydzień10
Miesiąc844
Razem645289