Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

W dniu 25 stycznia 2021 roku o godzinie 17.30 rozpoczęliśmy Nabożeństwo Wystawienne na ołtarzu Najświętszego Sakramentu. W ten dzień uczestniczyliśmy wraz z ks. Proboszczem Dariuszem Gadomskim w nabożeństwie 117 rocznicy przyjęcia habitu zakonnego przez Św. O.Pio. Obchodziliśmy dzień wierności i odnowiliśmy nasze obietnice chrzcielne – znak Bożego życia otrzymanego w Chrystusie.
 

Była to zarazem okazja do publicznego potwierdzenia naszego zobowiązania do wierności Ewangelii, które tak wiele razy osobiście przedstawialiśmy Św. Ojcu Pio. W czasie nabożeństwa odmawialiśmy modlitwy i śpiewaliśmy pieśni o Św. Ojcu Pio.
Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo Przenajświętszym Sakramentem. Zwieńczeniem uroczystości była rozpoczęta o godz. 18.00 Msza św w intencji członków Grup Modlitewnych i ich rodzin, z okazji 7 rocznicy powstania GM Św. O. Pio. Dziękowaliśmy Bogu i ludziom za otrzymane łaski. Mszę św. celebrował i homilię wygłosił ks. Proboszcz. Nawiązał w niej do słów Ewangelii św. Marka16,15:
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”
Wszyscy zostaliśmy ubogaceni słowem Bożym, które mogliśmy zanieść do naszych rodzin.
Uroczystości zakończyły się błogosławieństwem końcowym, które otrzymaliśmy z rąk ks. Proboszcza.

 

25 listopada 2019 roku o godz. 18 tej odprawiona została Msza święta w intencji naszej grupy modlitewnej i ich rodzin. Mszę odprawił ks. Marian Krzyżowski, wraz z diakonem Tadeuszem Cieślikiem. Po Mszy św. Odbyło się spotkanie formacyjne.

26 października 2019 roku nasza grupa modlitewna została zaproszona do Knurowa na 10 lecie grupy modlitewnej św. Ojca Pio działającej przy prafii Matki Bożej Częstochowskiej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele naszej grupy i ks. Proboszcz Dariusz Gadomski.

 

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś137
Wczoraj106
Tydzień639
Miesiąc3145
Razem638859