Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

VI Niedziela Wielkanocna

 1. W naszej parafii dziś wielka uroczystość – I Komunia św. W czasie Mszy św. o godzinie 11.00 i 12.30 grupa 30 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w komunii św.
 2. O godzinie 15.00 zapraszam na uroczyste Nabożeństwo Majowe.
 3. W II niedzielę miesiąca zebrana została miesięczna kolekta kopertowa. Zebraliśmy kwotę 5920 zł., na którą składało się 63 koperty. Dziękuję za wszelkie złożone ofiary.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • środa – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,
  • piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
  • niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Zapraszam na Nabożeństwa majowe, które odbywają się w naszej kaplicy według następującego porządku: w dni, w których Msze św. są rano – o godzinie 7.00, natomiast w dni, w których Msze św. są po południu – o godzinie 17.30. W niedziele o godzinie 15.00.
 6. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o Błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy cierpią głód.
 7. We wtorek dzieci komunijne wraz z rodzicami i rodzeństwem wyruszają na pielgrzymkę do Leśniowa. Wyjazd z naszego parkingu o godzinie 7.00.
 8. Wszystkich, którzy zapisali się na parafialną pielgrzymkę do Toskanii zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w naszej kaplicy w czwartek 25 maja o godzinie 18.30.
 9. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością zesłania Ducha św.
 10. W piątek obchodzimy Dzień Matki. Zapraszam tego dnia o godzinie 18.00 na Mszę św. ofiarowaną w intencji wszystkich Matek. Dla ++ będziemy prosić o radość życia wiecznego.
 11. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej.
 12. Zawiązały się w naszej parafii kolejne 3 Róże Różańcowe Żywego Różańca, jako duchowy dar z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich: męska – św. Jana Pawła II, żeńska – św. Siostry Faustyny oraz młodzieżowo-dziecięca – św. Jana Bosko. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę modlitwę różańcową proszę o kontakt.
 13. W sobotę 3 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Wyjazd z naszej parafii o godzinie 7.00. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej oraz młodzież działająca przy naszej parafii organizuje akcję Pieluszka dla Maluszka. Polega ona na zbiórce pampersów, które przekażemy potrzebującym matkom samotnie wychowującym dzieci, hospicjum dziecięcemu. Serdecznie zapraszam do włączenia się w akcję. Szczegółowe informacje: 501277662, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Akcja trwa do 31 maja 2017’.
 15. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy w minionym tygodniu zadbali o porządek, wystrój i kwiaty w naszej kaplicy.
 16. Kończy się 5-cio letnia kadencja parafialnych rad duszpasterskich. Na szafce z gazetami wyłożone są kartki, na których można wpisać kandydatury do nowej Rady. Kandydatury można składać do dnia 10 czerwca. Terminarz wyborów do parafialnych rad duszpasterskich w Archidiecezji Katowickiej:
  • Ogłoszenie i rozpoczęcie procesu zgłaszania kandydatów: 21 V
  • Informacja o kandydatach i udostępnienie list wyborczych: 11 VI
  • Wybory: 18 VI
  • Ogłoszenie składu rady: 25 VI
 17. Ruch dorosłych Oazy lat 80-tych przy parafii św. Marii Magdaleny zaprasza na spotkanie poświęcone Słudze Bożemu Franciszkowi Blachnickiemu. Gościem będzie p. Dorota Seweryn, która przez wiele lat towarzyszyła ks. Franciszkowi Blachnickiemu. Początek spotkania o godz. 16.00. Plan dostępny w gablotce. 
 18. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, „Mały Gość Niedzielny”, oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 19. Myśl tygodnia: „Jak trudno na lawinę słów, które na nas spadły, odpowiedzieć tylko jednym, życzliwym słowem – miłości! ”

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś207
Wczoraj298
Tydzień1352
Miesiąc7803
Razem149465

Pielgrzymka ...

Pod Słońce Toskanii 2017'Zobacz program