Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś II niedziela Adwentu. O godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Adwentowe.
 2. Jak w każdą II niedzielę miesiąca odbywa się dziś w naszej wspólnocie kolekta specjalna kopertowa na rzecz budowy naszego kościoła. Z serca dziękuję za ofiarowane wsparcie. Za miesiąc kolektę tę przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z opłatą za zimowe ogrzewanie naszego budynku parafialnego.
 3. Przed kaplicą odbywa się dziś zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 4. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • czwartek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,
  • piątek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła,
  • niedziela - III Niedziela Adwentu- Gaudete.
 5. Zapraszam wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych - na Msze św. Roratnie - od poniedziałku do piątku według porządku Mszy św. w tygodniu. Niechaj udział w tych Mszach będzie nie tylko tradycją, ale nade wszystko potrzebą serca.
 6. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godzinie 18.00. Zapraszamy na Wieczór Maryjny. Rozpoczniemy go przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlitwą różańcową o godzinie 19.00. Msza św., na którą tego dnia szczególnie zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania oraz młodzież klas 7 szkoły podstawowej będzie Mszą św. roratnią dla młodzieży. Nasze spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 7. Rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy dostępny jest na szafce z prasą, w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii. Domy odwiedzać będziemy od najwyższego numeru na trasie, podobnie, jak w minionych latach wraz z pomagającym w naszej parafii ks. Łukaszem Płaszewskim.
 8. Dziękuję z całego serca tym, którzy w ostatnich dniach zadbali o porządek, wystrój i kwiaty w naszej kaplicy. Dziękuję za ofiarowany czas i prace.
 9. Zapraszamy na już trzecie w tym roku spotkanie senioralne w ramach budżetu partycypacyjnego organizowane dnia 27.12.2018’ w restauracji „Pod Kogutem”. Ilość miejsc ograniczona i w związku z tym organizatorzy proszą o jak najszybsze zapisywanie się. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św.
 10. Kolejny nasz Parafialny Bal Charytatywny odbędzie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku. Już od tej niedzieli przyjmowane są zapisy. Chętnych do wzięcia udział proszę o kontakt. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszam.
 11. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy oraz opłatki na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii.
 12. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, a także nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę. 
 13. Myśl tygodnia: „Zdobyć świadomość to przede wszystkim zdobyć własny styl!”

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Licznik odwiedzin

Dziś135
Wczoraj395
Tydzień1928
Miesiąc5438
Razem330746