Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam do lektury Pisma św. Na Nabożeństwo Niedzielne zapraszam o godzinie 15.00.
 2. Tydzień temu, w ramach miesięcznej kolekty kopertowej zebraliśmy kwotę 7800zł, na którą składało się 47 kopert. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom za okazaną życzliwość i dobro.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • piątek - Uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,
  • niedziela - III Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza.
 4. Również i w tę niedzielę, przez pół godziny po każdej Mszy św. przychodząc do kaplicy będzie możliwość przyjęcia Komunii św. /wyjątek: po Mszy o godz. 14.00 do 15.00/.
 5. W czwartek 22.04.2021’ odbędzie się odbiór strojów dzieci komunijnych. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami według planu przesłanego sms-ami. W tym dniu przywiezione zostaną również dodatki takie jak np. wianki, halki, rękawiczki, buciki, spodnie, koszule, muszki. Bardzo prosimy, aby dzieci miały ubrane białe podkoszulki. Ze względu na panujące obostrzenia oraz ograniczenie ilości osób na spotkaniu, prosimy, aby z dzieckiem przychodził JEDEN rodzic. Nieodebrane na spotkaniu stroje, będzie można odebrać w naszym sklepie stacjonarnym znajdującym się przy ul. Nyskiej 61a we Wrocławiu po wcześniejszym umówieniu się na wizytę przez stronę booksy.pl (https://booksy.com/pl-pl/86545_opus-stroje-komunijne_inni_13750_wroclaw) lub istnieje możliwość wysyłki kurierem. Adres oraz numer do kontaktu należy wysłać na naszego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 6. Przypominam, że I spowiedź dzieci komunijnych ze szkoły ART odbędzie się w najbliższy czwartek, o godzinie 19.00.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W naszej wspólnocie gościć będziemy kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
 8. Nasze „nakrętkowe serce” przed kaplicą znowu jest puste - przekazaliśmy kolejną porcję zebranych nakrętek tym razem na leczenie Maksia. Dziękuję za Waszą dobroć i życzliwość. I proszę o jeszcze…😊
 9. Przypominam, że w związku z sytuacją w naszym kraju i niepewną w Libanie wraz z Biurem Podróży podjęliśmy decyzję o przełożeniu na przyszły rok naszej pielgrzymki do ziemi św. Charbela. Mam nadzieję, że decyzję tę przyjmiecie ze zrozumieniem, a osoby, które były zapisane zgłoszą akces do wyjazdu w przyszłym roku. Zachęcam i innych - są wolne miejsca.
 10. Do nabycia z tyłu naszej kaplicy są: „Gość Niedzielny” - 6zł, oraz nasze ogłoszenia i intencje za dowolną ofiarę.
 11. Przypominam i zapraszam do spotkań i wspólnej modlitwy również poprzez łącza internetowe. Można nas znaleźć na naszej stronie parafialnej klikając w połączenie; czy też wejść na YouTube i wpisać: oPio Tychy. Proszę Was, abyście ze zrozumieniem przyjęli i dostosowali się do obowiązujących natenczas regulacji. W naszej kaplicy może przebywać 15 osób. W związku z tym proszę, aby w Mszach Świętych /w środku kaplicy/ uczestniczyły jedynie osoby, które zamówiły intencję i są z tą intencją związane. Na zewnątrz kaplicy są przygotowane miejsca siedzące i nagłośnienie.
 12. Myśl tygodnia: „Raz tylko mówi do człowieka Bóg: zanim go stworzy. Potem w ciszy w noc go prowadzi”. /Rainer Maria Rilke/

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś16
Wczoraj187
Tydzień817
Miesiąc3561
Razem612529