Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Niektóre ważniejsze wydarzenia minionego roku w naszej wspólnocie:

24 stycznia - III Parafialny Bal Charytatywny
25 stycznia - Grupa Teatralna dzieci „Wilkowyjki” zaprezentowała przedstawienie „Bajki dla Jezuska”
26 stycznia - I rocznica powstania Grupy Modlitwy św. ojca Pio. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Piotr Kluczka
21 lutego - Wyjazd na Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitwy św. ojca Pio do Studzionki
22 - 25 marca - Rekolekcje Parafialne /prowadzi ks. proboszcz parafii Ducha św. w Tychach Dariusz Mazur/
25 marca - III rocznica erygowania naszej parafii. Ks. Adamowi Bojdołowi, pierwszemu budowniczemu kościoła przekazano okolicznościową statuetkę, jako wyraz wdzięczności dla osób szczególnie zaangażowanych dla dobra tej parafii. Miało również miejsce poświęcenie i przekazanie sztandaru Grupy Modlitwy św. ojca Pio
25 kwietnia - Wilkowyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, które początek ma w naszej parafii. W tym roku zawitało do nas 1460 motocykli.
30 kwietnia - Tapetowanie i położenie wykładziny w salce na piętrze oraz malowanie ławek w kaplicy
17 maja - I Komunia święta
20 maja - Wykop pod budowę budynku gospodarczego oraz wyjazd dzieci komunijnych do Leśniowa
25 maja - Sakrament Bierzmowania- wraz z młodzieżą z Wilkowyj /udziela ks. bp Marek Szkudło/
4 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała wraz z procesją
13 - 14 czerwca - Nocne czuwanie Grup Modlitwy ojca Pio w Łagiewnikach
20 czerwca - 5 dniowy wyjazd wakacyjny ministrantów na Mazury
30 czerwca - 10 lipca - Parafialna Pielgrzymka do Lourdes
27 - 31 lipca - Kolonie dla dzieci
19 sierpnia - Wycieczka do Wrocławia
19 września - Festyn Parafialny
23 września - Święceń Diakonatu Stałego naszemu parafianinowi Tadeuszowi Cieślik udziela ks. Bp Marek Szkudło
27 września - Odpust Parafialny /kazania odpustowe głosi ks. Marek Donnerstag
24 października - Wyjazd na IV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do katowickiej katedry
4 listopada - Muzyczne Zaduszki. Wystąpił gitarzysta Krzysztof Toczko /partyzant/ wraz z Synem
21 listopada - Święto Patronalne Ministrantów- św. Tarsycjusza. W czasie Mszy św. poświęcono sztandar ministrantów naszej parafii
4 grudnia - Msza Barbórkowa i spotkanie przy stole w salce
7 grudnia - Msza św. Różańca Rodziców za Dzieci
8 grudnia - Papież Franciszek rozpoczyna Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Wręczenie medalików Dzieciom Maryi

STATYSTYKA PARAFIALNA:

Śluby - 8 /2014’- 7/

Chrzty - 30 /2014’- 36/
Piotr Kasiak, Aleksandra Ciaputa, Filip Staniczek, Amelia Feluś, Wiktoria Domagała, Lena Wylęgły, Aleksandra Lewandowska, Amelia Jarkulisz, Mikołaj Marcisz, Jacek Wróbel, Wojciech Krysiak, Zoja Klyta, Lena Gonda, Tomasz Borys, Tytus Kozak, Antonina Widłak, Amelia Biełka, Nina Powierża, Krystian Zioła, Joachim Mielnik- Kośmiderski, Natalia Monastyrska, Christian Tryjanowski, Tomasz Wardęga, Damian Dobrzyński, Maksym Krzywiec, Mikołaj Świder, Miłosz Micor, Alicja Kostrzewa, Maciej Borek, Andrzej Sikora /w tym 1 osoba dorosła/.

I Komunia św. - 18 /2014’- 23/
Klaudia Bekier, Maksymilian Cenkalik, Aleksandra Chodak, Franciszek Dobczyk, Zofia Dobczyk, Wiktoria Fułek, Laura Giorsa, Oskar Giorsa, Natalia Jabłońska, Amelia Jarawka, Zuzanna Jarawka, Maja Kowalczyk, Agata Kubica, Maciej Mróz, Zuzanna Sawicka, Magdalena Szymanek, Maciej Urbanowicz, Maja Kolonko.

Bierzmowanie - 27 /2014’- 21/
Bała Michał, Bialik Julia, Chybowska Zuzanna, Cieśla Malwina, Cieślik Szymon, Dudzik Tomasz, Feluś Alicja, Głuchowska Anna, Graboń Wiktoria, Jach Mikołaj, Klachacz Agnieszka, Koska Wiktoria, Kulak Paweł, Łukowiec Hanna, Niemiec Paweł, Nocoń Karolina, Piętoń Weronika, Popiel Aleksandra, Skutecki Bartek, Strączyński Tomasz, Szpiech Aleksandra, Ścieszka Mateusz, Ślusarczyk Julia, Toborek Jakub, Tuz Szymon, Wojtala Weronika, Żarska Karolina.
Poza tym 1 osoba dorosła przyjęła wszystkie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej /chrzest, komunia św., oraz bierzmowanie/.   

Pogrzeby - 18 /2014’- 16/
Soszyńska- Kurzak Halina, Brzenk Cecylia, Bojda Irena, Kałużny Lucyna, Rytel Anna, Koleński Janusz, Królikowski Jacek, Żłobińska Elżbieta, Lach Sławomira, Kulka Anna, Panek Małgorzata, Ślęzak Władysłąw, Hałaczkiewicz Tadeusz, Klachacz Matylda, Łukowiec Czesław, Kuraś Róża, Adamczyk Wanda, Krzywonos Piotr.
1 pogrzeb odbył się w naszej kaplicy

Szafarze - 5
Chmielarski Arkadiusz, Krosny Antoni, Latusek Zbigniew, Ścieszka Ryszard, Tuz Jacek,

Diakon stały - 1
Jeden z Szafarzy - Tadeusz Cieślik przyjął święcenia Diakona Stałego.

Rozdaliśmy w tym czasie 35500 komunii św. /o 7700 więcej niż w roku poprzednim/. W czasie objazdów chorych odwiedziliśmy 61 chorych./o 4 więcej niż rok wcześniej/. Do tej liczby należy dodać tych, których regularnie, co niedziela i w dni świąteczne odwiedzają z Najświętszym Sakramentem nasi szafarze.

Bardzo dziękuję ks. Łukaszowi Płaszewskiemu, księżom z parafii św. Marii Magdaleny /z ks. Proboszczem Januszem Lasokiem na czele/, oraz wszystkim księżom, którzy w jakikolwiek sposób posługiwali w naszej wspólnocie.

FINANSE:

Przypominam, że źródła naszego budowania, utrzymania i funkcjonowania są tradycyjnie następujące:
- parafia matka - Parafia św. Marii Magdaleny.
- parafie patronackie, w których zbierana jest kolekta na naszą budowę.
- parafie, w których dzięki życzliwości tamtejszych księży proboszczów i wiernych zbierana była kolekta na rzecz naszej budowy.
- firmy i sponsorzy wspierający nas finansowo lub w formie ofiarowanego materiału, czy też robocizny.
- prywatni ofiarodawcy.
- kolekty zbierane w naszej wspólnocie.

W naszej wspólnocie w każdą drugą niedzielę miesiąca zbierana jest specjalna kolekta kopertowa. Tych 12 kolekt przyniosło parafii kwotę 57020zł /w zeszłym roku było to 54240zł, na którą składało się 630 kopert/.

Kwota jaka wpłynęła na „cegiełkę dla Ojca Pio” to 11883,50zł /w zeszłym roku 38000zł/

Na cele charytatywne przeznaczyliśmy kwotę 29400zł /w zeszłym roku było to 19420zł, czyli o 9980zł więcej niż w roku poprzednim /głównie z pieniędzy pozyskanych podczas parafialnego balu charytatywnego/.

PRACE BUDOWLANE:

Trwają prace murarskie przy kościele. Mur wewnętrzny kościoła wznosi się już coraz wyżej. Rozpoczęta została równocześnie budowa budynku gospodarczego w którym mieścić się będą garaże, mieszkanie księdza oraz kancelaria parafialna. Wokół tego budynku oraz kościoła wykonany został również drenaż i instalacja deszczowa. Dalej trwają prace w budynku parafialnym - obłożyliśmy kolejne 4 ściany cegłą zewnętrzną licowaną.

PLANY:

Plany? Założenie jest bardzo proste - zrobić jak najwięcej i jak najlepiej. A czy się uda, ile i jak - to zobaczymy przy podsumowaniu za rok. Jestem jednak pełen nadziei. A źródłem tej nadziei jest dobry Pan Bóg i dobrzy Parafianie, których mam. To właśnie ludzie są najpiękniejszymi cegiełkami tego Kościoła, który razem wznosimy. Wierzę, że dalej budować będziemy wspólnotę dobroci, wzajemnej życzliwości i radości. Wierzę, że wspólnie nam się to uda. Bogu niech będą dzięki za wszelkie dobro - od Niego i od ludzi!

Amen.

 

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Z miłości do Słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś92
Wczoraj127
Tydzień594
Miesiąc2857
Razem597042