Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Niektóre ważniejsze wydarzenia minionego roku w naszej wspólnocie:

15 stycznia - Kolęda w budynku parafialnym. Pierwsze odwiedziny duszpasterskie poprowadził ks. Walerian Ogierman.
27 stycznia - W naszej parafii powstaje Grupa Modlitwy św. Ojca Pio. Mszy przewodzi ks. Zygmunt Klim odpowiedzialny w naszej archidiecezji za Grupy Modlitwy św. Ojca Pio. W parafii odpowiedzialną za tę grupę jest p. Helena Janik
8 lutego - II Parafialny Bal Charytatywny.
1 marca - Symboliczne wbicie I łopaty pod budowę fundamentów naszego kościoła.
19 marca - Położono wykładzinę na całym parterze domu parafialnego.
25 marca - II rocznica erygowania naszej parafii. Ks. kanonikowi Teofilowi Grzesicy oraz proboszczowi ks. Januszowi Lasokowi wręczono po raz pierwszy w historii parafii okolicznościowe statuetki, jako wyraz wdzięczności dla osób szczególnie zaangażowanych dla dobra tej parafii.
27 marca - Spotkanie z ks. Prałatem Stanisławem Puchałą nt. : „ Rodzina miłością silna wobec rozdarcia współczesności.
3-6 kwietnia - Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Prowadzi ks. Marek Duda, wikariusz parafii św. Marii Magdaleny.
6 kwietnia - Ustanowienie 3 nowych szafarzy nadzwyczajnych komunii św. dla naszej parafii.
26 kwietnia - IV Wilkowyjski Zlot Motocyklowy, który rozpoczyna się na parkingu naszej parafii.
11 maja - Uroczystość I Komunii św., którą przyjęło 23 dzieci.
19 maja - Z rąk ks. Prałata Stanisława Puchały 23 gimnazjalistów przyjęło sakrament bierzmowania.
19 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
20- 24czerwca - Wakacyjny wyjazd ministrantów na Mazury.
2-11 lipca - Parafialna pielgrzymka do Rzymu i San Giovanni Rotondo.
28 lipca-1 sierpnia - Wakacyjne zajęcia dla dzieci.
7 sierpnia - Symboliczne wmurowanie cegieł nowego kościoła .
12 sierpnia - Pielgrzymka dp Opola, Kamienia Śląskiego, oraz na Górę św. Anny.
21 sierpnia - Pogrzeb mieszkającego na terenie parafii emerytowanego ks. Józefa Bartasa.
22- 24 sierpnia - Weekendowy wyjazd rodzinny do Brennej.
21 września - Festyn Parafialny.
28 września - Parafialna Uroczystość Odpustowa. Kazania głosił pracujący w Czechach ks. Mirosław Gierga
9 listopada - Zakończenie prac budowlanych.
27 listopada - Spotkanie nt. małżeństwa i rodziny. Prowadzą je państwo Maliccy.
8 grudnia - Wręczenie medalików pierwszym w historii parafii Dzieciom Maryi. Organizujemy w parafii grupę Różańca Rodziców za Dzieci.
 

STATYSTYKA PARAFIALNA:

Śluby – 7 /2013’- 3/

Chrzty – 36 /2013’- 35/
Bała Sandra, Bąk Franciszek, Bekier Wiktoria, Biolik Maja, Bucki Antoni, Czernecki Filip, Dukat Antonina, Fijoł Lena, Giel Bruno, Gładysz Tomasz, Honc Adrian, Izydorczyk Roksana, Jakubik Marcin, Jodłowiec Maria, Kaczmarczyk Ksawier, Kocoń Jakub, Końska Anna, Kowieski Tymoteusz, Krok Karol, Kudłacik Oliwia, Majdan Wojciech, Molka Zuzanna, Ossa Wiktoria, Pilszek Natalia, Prasoł Franciszek, Pszczółka Stefan, Rosikowska Emilia, Rzepa Karol, Sikora Róża, Sochacki Bartosz, Staroń Hanna, Surmacz Mateusz, Szewczyk Iga, Wodarz Karol, Wojtal Oliwia, Wrzesień Jan

I Komunia św. – 23 /2013’- 12/
Basińska Magdalena, Cyrnal Hanna, Czarnecka Maja, Feluś Jakub, Gońda Emilia, Górecki Gabriel, Gruszczyński Jan, Kost Dominika, Kostyra Jagoda, Kubajewska Wiktoria, Kubala Franciszek, Kuźnik Kamil, Mikunda Franciszek, Mikunda Konrad, Mrzygłód Paweł, Popiel Mateusz, Popiel Przemysław, Roj Mateusz, Stala Mikołaj, Szuter Roksana, Turek Szymon, Wiculski Mateusz, Wrzesień Michał

Bierzmowanie – 21  /2013’- 32/
Antczok Kamil, Bojarska Marta, Cieśliński Paweł,  Grela Ida, Hałaczkiewicz Marcin, Jarawka Piotr, Jarosz Szymon, Kolonko Piotr, Krzempek Piotr, Kuźnik Maria, Kwiatkowska Zuzanna, Lorek Magdalena, Mych Kamila, Olchawa Aleksandra, Pakuła Sandra, Pisz Aleksander, Pyszka Adriana, Strzoda Katarzyna, Szendera Piotr, Szweda Monika, Żurek Sandra

Pogrzeby – 16 /2013’- 19/
Andrus Maria, Kściuczyk Marek, Biolik Blandyna, Dudek Ryszard, Rogozińska Marianna, Hapeta Stefan, Wieczorek Anna, Bała Stanisław, Hapeta Janina, Zielosko Małgorzata, Grodowicz Dariusz, Banaś Stefan, Bała Gertruda, Kosma Kazimierz, Wydra Halina, Kremza Edward

Szafarze  6 /3 więcej niż dotychczas/
Chmielarski Arkadiusz, Cieślik Tadeusz, Krosny Antoni, Latusek Zbigniew, Scieszka Ryszard, Tuz Jacek, /Jeden z Szafarzy przygotowuje się do posługi Diakona Stałego/

Rozdaliśmy w tym czasie 27800 komunii św./czyli o 400 więcej niż w roku poprzednim/. W czasie objazdów chorych odwiedziliśmy 57 chorych./czyli o 9 więcej niż rok wcześniej/. Do tej liczby należy dodać tych, których regularnie, co niedziela i w dni świąteczne odwiedzają z Najświętszym Sakramentem nasi szafarze.

FINANSE:

Przypominam, że źródła naszego budowania, utrzymania i funkcjonowania są tradycyjnie następujące:
- parafia matka- Parafia św. Marii Magdaleny.
- parafie patronackie, w których zbierana jest kolekta na naszą budowę.
- parafie, w których dzięki życzliwości tamtejszych księży proboszczów i wiernych zbierana była kolekta na rzecz naszej budowy.
- firmy i sponsorzy wspierający nas finansowo lub w formie ofiarowanego materiału, czy też robocizny.
- prywatni ofiarodawcy.
- kolekty zbierane w naszej wspólnocie.

PRACE BUDOWLANE:

Najważniejszą pracą budowlaną jaka została wykonana są fundamenty kościoła. Wokół wykonany został również drenaż, instalacja deszczowa i kanalizacja. Udało się również wykonać po obrysie 1,5 metra muru wewnętrznego kościoła. Trwały również prace w budynku parafialnym. Wykonano:
- Położenie wykładziny na parterze budynku
- Oświetlenie kaplicy
- Nagłośnienie kaplicy
- Wykonanie klimatyzacji w kaplicy
- Montaż drzwi na parterze budynku
- Biały montaż w ubikacjach na parterze budynku
- Montaż sufitu w zakrystii
- Szafy w zakrystii oraz magazynku kuchennym
- Wykonanie murku w patio

PLANY:

Plany? Szczerze powiedziawszy to wolałbym mniej powiedzieć, mniej obiecać, a więcej zrobić. Głównym naszym celem i zadaniem jeśli chodzi o prace budowlane będzie stawianie murów kościoła. Zbieramy materiał, zbieramy siły i…czekamy.

Wiem, że mury są ważne. Ważniejsze moim zdaniem jest jednak, by czuć się dobrze w miejscu, w którym spotykamy się z Bogiem i drugim człowiekiem. Dlatego pragnieniem moim największym jest, aby ludzie tworzący tę wspólnotę mieli świadomość, że to oni tworzą tak naprawdę klimat miejsca. Mury mogą pomóc, ale najważniejsi są ludzie. Wierzę, że wspólnie nam się to uda. Co niechaj się stanie! Amen.

 

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś46
Wczoraj97
Tydzień512
Miesiąc4456
Razem582976