Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Następnie nastąpił przejazd do Orvieto i nawiedzenie Cudu Eucharystycznego, który zapoczątkował procesję Bożego Ciała. Po spacerze przez malownicze miasto zbudowane na skale z tufu wulkanicznego, autokar przewiózł pielgrzymów do Bolseny, gdzie po nawiedzeniu romańskiej Katedry św. Krystyny - miejsca jej grobu i miejsca dokonania się Cudu Eucharystycznego, wszyscy mogli chwilę odpocząć nad Jeziorem Bolsena.

Następnym miejscem na tarasie wyprawy  było Fiuggi Terme , które stało się punktem wypadowym do Rzymu przez trzy kolejne dni.

W Rzymie pielgrzymkę rozpoczęto od Mszy św. u grobu św. Jana Pawła II, następnie zwiedzono Bazylikę św. Piotra, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Bazylikę Matki Bożej Większej,  Święte Schody, Colosseum i Forum Romanum oraz Kapitol. W niedzielę 06 lipca pielgrzymi uczestniczyli w modlitwie Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem i dalej poznając Rzym zwiedzili Zamek Anioła, Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański ze schodami Hiszpańskimi i na koniec Bazylikę św. Pawła za murami, gdzie nawiedzono grób św. Pawła. W tej bazylice dzień zakończyła Msza św.

W kolejnym dniu pielgrzymi przybyli do Pietrelciny,  miejsca urodzenia św. O. Pio, nawiedzając Pole Pia Romana, dom urodzenia św. O. Pio, Kościół św. Anny, Kościół Matki Bożej Anielskiej. Po południu autokar przybył do San Giovanni Rotondo. Wieczorem część pielgrzymów udała sie do grobu św. O. Pio aby uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Wtorek 08 lipca 2014 r. rozpoczął sie od Mszy św. przy ołtarzu, przy którym św. o. Pio sprawował Msze św. Proboszcz Dariusz Gadomski w trakcie homilii złożył na tym ołtarzu wszystkie prośby przekazane w formie pisemnej przez parafian.  Następnie korzystając z pomocy przewodnika , polskiego kapucyna,  nawiedzono Bazylikę Matki Bożej Łaskawej, Muzeum św. o. Pio wraz z celą świętego i krzyżem pod którym dostał stygmaty oraz Bazylikę Ojca Pio z grobem świętego. Wieczorem część pielgrzymów udała się na modlitwę różańcową u grobu świętego. 

W środę pielgrzymi  pożegnali  San Giovanni Rotondo i udali się do Manopello gdzie uczestniczyli we Mszy św. i oddali hołd wizerunkowi, nie ręką ludzka uczynionemu, Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.

Kolejny dzień wszyscy spędzili na wypoczynku w Cattolice i po prawie szesnastu godzinach podróży powrócili do parafii św. O. Pio w Tychach dziękując Bogu za dar i łaski tej pielgrzymki.

 

Zapraszamy do galerii

 


Wysłuchaj homilii:
 

ks. Dariusz Gadomski w Pietrelcinie

ks. Dariusz Gadomski w San Giovanni Rotondo

ks. proboszcz Michał Macherzyński w Bazylice św. Piotra

ks. proboszcz Michał Macherzyński w Manopello

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś65
Wczoraj387
Tydzień2431
Miesiąc9411
Razem508267