Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Do Kamienia Śląskiego jechaliśmy bardzo ciekawą trasą mijając m.in. Gogolin, gdzie przez szyby autokaru zobaczyliśmy pomnik Karolinki i Karliczka, a Pani Ewa ciekawie opowiedziała legendy związane z tymi postaciami.

W Sanktuarium św. Jacka przywitało nas bicie dzwonów z Bramy Dzwonów. Wizytę w miejscu naznaczonym obecnością głównego patrona Archidiecezji Katowickiej, rozpoczęliśmy od Mszy św., którą nasz Proboszcz sprawował za pielgrzymów w kaplicy utworzonej w miejscu narodzin św. Jacka. W homilii mówił o dziecięctwie bożym. Po czasie przeznaczonym na modlitwę indywidualną, zwiedziliśmy Pałac Odrowążów oraz przylegające doń ogrody.

Do Opola przybyliśmy po południu przy pięknej pielgrzymkowej pogodzie. Zobaczyliśmy Wieżę Piastowską,  Most Groszowy tzw. Zielony Mostek z kłódkami, rynek starego miasta i udaliśmy się do Katedry Krzyża Świętego.

Tam oddaliśmy pokłon Matce Bożej Opolskiej, która na samym początku była Panią na Piekarach, a teraz tam jest kopia. Po modlitwie, Pani Ewa opowiedziała o wnętrzu świątyni. Zatrzymaliśmy  się też przy sarkofagu Jana II Dobrego, księcia opolskiego. Jego bardzo ciekawe czasy i dobre rządy, barwnie przedstawiła nasza Pani przewodnik.

Po chwili odpoczynku na opolskiej starówce, zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do naszej Parafii.

Czytaj również na stronie http://tychy.naszemiasto.pl

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś27
Wczoraj387
Tydzień2393
Miesiąc9373
Razem508229