Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Zaproszenie

Pielgrzymka do św. Charbela
Liban 2021 r.Program pielgrzymki ...


Tatry po męsku


Więcej ...
Można również skontaktować się z naszym szafarzem p. Piotrem Rosikowskim i jego synem Tomaszem, którzy są współorganizatorami.


 

Równocześnie, z całego swego serca przepraszam wszystkich, których jakimkolwiek słowem i uczynkiem choćby najmniejszym uraziłem i dotknąłem.

Proszę – pokornie – przede wszystkim o modlitwę, która jest źródłem wszelkiego dobra. Niezmiennie proszę, byśmy chcieli i potrafili okazywać radość z rzeczy i spraw choćby najmniejszych związanych z naszą budową i naszą wspólnotą. Proszę, byście pokochali to miejsce i traktowali je, jak swój drugi dom, w którym zawsze znajdziecie ciepło, zrozumienie, uśmiech, wsparcie i życzliwość.

Niektóre ważniejsze wydarzenia minionego roku w naszej wspólnocie:

19 stycznia 2012 r. – Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz przekazuje w Krakowie na ręce księdza Dariusza Gadomskiego naszej wspólnocie relikwie błogosławionego Jana Pawła II.
02 lutego 2012 r. – W Święto Ofiarowania Pańskiego, w czasie Nabożeństwa nastąpiło uroczyste powitanie w naszej wspólnocie relikwii bł. Jana Pawła II.
26 lutego 2012 r. – Od tej niedzieli /I niedziela Wielkiego Postu/ wprowadzamy do porządku Mszy św. niedzielnych Mszę o godzinie 14.00 /w tym roku z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych/. O godzinie 15.00. Nabożeństwo Popołudniowe.
22-25 marca 2012 r. – Rekolekcje Wielkopostne głosi ks. Krzysztof Tomalik, przełożony Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
21 maja 2012 r. – Nasza parafia otrzymuje osobowość prawną - zostaje nadany NIP i Regon.
07 czerwca 2012 r. – Pierwsza w nowopowstałej parafii procesja Bożego Ciała.
7 sierpnia 2012 r. – II rocznica symbolicznego wbicia 1 łopaty pod budowę budynku parafialnego.
27 sierpnia 2012 r. – Rozpoczynamy ocieplanie ścian zewnętrznych budynku parafialnego.
16 września 2012 r. – Rozpoczynamy tworzenie Rady Parafialnej. I etap to składanie propozycji nazwisk osób mogących tworzyć tę Radę.
16 września 2012 r. – Festyn Parafialno - Osiedlowy organizowany wraz z Radą Osiedla Stare Tychy. Wśród gości m.in. Tadeusz Woźniak. Zebraliśmy kwotę 7210 złotych, która została przeznaczona na dalsze prace budowlane.
23 września 2012 r. – Pierwszy po ustanowieniu parafii Odpust Parafialny. Kazania głosił Wikariusz Generalny ks. dr Grzegorz Olszowski.
14 listopada 2012r. – Zakończono kolejny etap montażu urządzeń grzewczych naszego budynku
15 listopada 2012r. – Zakończenie ocieplania ścian zewnętrznych budynku.
 

STATYSTYKA PARAFIALNA:

Śluby – 1

Chrzty – 17
Doniec Jan Krzysztof, Zarychta Adam Piotr, Małek Klaudia Maria, Karbowski Szymon Piotr, Jakubik Barbara Elżbieta, Petniakowska Martyna Justyna, Masternak Aleksandra Emilia, Mielnik- Kośmiderska Noemi Helena, Cyrnal Zuzanna Eliza, Wylęgły Aleksandra Agnieszka, Papierniak Piotr Artur, Loch Nikola Wioletta, Byrdy Julia Adriann, Kołodziej Hanna Dorota, Mazur Paweł Krzysztof, Bugno Oliwia Agnieszka, Chwoła Małgorzata Teresa

Pogrzeby – 12
Lichwa Magdalena, Drzyzga Gertruda, Kubica Elfryda, Rostek Elżbieta, Staniczek Gertruda, Targosz Stefan, Rostek Zygmunt, Janik Józef, Ryś Zygmunt, Żuk Józef, Wicha Zenon, Ryś Ingeborga.

Rozdaliśmy w tym czasie 23600 komunii św. w czasie nabożeństw. W czasie objazdów chorych odwiedziliśmy 41 chorych. Do tego należy dołączyć chorych, których regularnie, co niedziela odwiedzają z Najświętszym Sakramentem nasi szafarze.

PRACE BUDOWLANE:

Najprościej byłoby powiedzieć, że każdy może sam, po tym, co widać ocenić postęp prac. Oczywiście - chciałoby się więcej, chciałoby się szybciej. Ale Bogu i dobrym ludziom niech będą dzięki, za to, co w tych trudnych czasach udało nam się wspólnymi siłami już uczynić. Szczególne powody do radości to wyłożona cegłą cała kaplica i rozpoczęty fragment ścian zewnętrznych budynku. Założyliśmy urządzenia wentylacyjne na całym parterze. Prawie w całości mamy już wyposażoną we wszystkie potrzebne urządzenia kotłownię. Radością jest fakt, że ocieplony został z zewnątrz i zagruntowany cały obiekt. Szczególnie w tym wypadku cieszy fakt, że dokonali tego własnym trudem i staraniami nasi parafianie. W ostatnią fazę wkroczyły prace związane z wykończeniem piętra domu parafialnego. Działa tam już ogrzewanie podłogowe. Mam nadzieję, że już w naprawdę niedługim czasie rozpoczniemy korzystanie z pomieszczeń u góry.

FINANSE:

Przypominam, że źródła naszego budowania, utrzymania i funkcjonowania są następujące:
- parafie patronackie, w których zbierana jest kolekta na naszą budowę
- parafie, w których dzięki życzliwości tamtejszych księży proboszczów i wiernych zbierana była kolekta na rzecz naszej budowy
- firmy i sponsorzy wspierający nas finansowo lub w formie ofiarowanego materiału, czy też robocizny
- prywatni ofiarodawcy
- kolekty zbierane w naszej wspólnocie

W minionym roku w czasie kolekt zbieranych w czasie Mszy św. w naszej wspólnocie zebraliśmy kwotę 86103 zł. /W tym są również te, które zostały przeznaczone m.in na Fundusz Misyjny, KUL, Świątynię Opatrzności, Dzieło Nowego Tysiąclecia, Kościół na Wschodzie itp/. Cała ta suma została przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii /światło, gaz, wyposażenie kaplicy, sprzęt liturgiczny/.

W czasie miesięcznych kolekt kopertowych zebraliśmy kwotę 68400 zł, na którą składało się łącznie 678 kopert. Kwotę tą przeznaczaliśmy za każdym razem na konkretne prace, czy też zakupy związane z naszą budową /spłata okien, drzwi, instalacja grzewcza itd./. Zostało nam do spłaty 17470 zł. za instalację grzewczą do kotłowni, której całkowity koszt wynosi 37000zł., a do tej pory zebraliśmy 19530 zł.

A plany, oczekiwania i marzenia na przyszły rok? Mam nadzieję, że nasz święty patron Ojciec Pio pomoże nam w budowie. I krok po kroku, centymetr po centymetrze będziemy mogli prowadzić dalsze etapy prac budowlanych. Mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla naszej Parafii czasem, w którym przyjaźń miedzy nami, a Panem Bogiem i między nami wzajemnie, będzie coraz mocniejsza. Czasem, w którym wydarzy się wiele dobra. Co Daj Panie Boże. Amen.

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś113
Wczoraj113
Tydzień636
Miesiąc2693
Razem576420