Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Niektóre ważniejsze wydarzenia minionego roku w naszej wspólnocie:

22 stycznia - Nabożeństwo Kolędowe z zaproszonymi Parafianami z Wilkowyj. 29 stycznia rewizyta
23 - 27 stycznia - kolonie zimowe dla dzieci
30 stycznia - Msza św. w intencji członków Grupy Modlitwy św. Ojca Pio oraz ich rodzin w III rocznicę powstania tej Grupy. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił kustosz Bazyliki w Mikołowie ks. dr Mirosław Godziek
4 lutego - V Parafialny Bal Charytatywny
9 lutego - pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego
5 marca - rozpoczynamy Wielki Post. Kazania pasyjne głosi ks. Krzysztof Jarczyk, wikary parafii św. Jana Chrzciciela
25 marca - V rocznica erygowania /oficjalnego powołania/ naszej Parafii. 26 marca o godzinie 11.00. Mszy przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prof. Dariusz Walencik, ekonom Archidiecezji Katowickiej
9 kwietnia - rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks.Rafał Skitek, dyrektor rada „M”
23 kwietnia - pierwsza w historii parafii Wczesna Komunia św.
6 maja - rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego
19 maja - ks. Bp Adam Wodarczyk udziela młodzieży sakramentu bierzmowania Sakrament Bierzmowania
21 maja - I Komunia św.
15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało
25 czerwca - koniec 5 letniej kadencji Rady Parafialnej. Ogłoszenie składu nowej
17 czerwca - gościmy relikwie św. Ojca Pio
14 - 21 lipca - parafialna pielgrzymka do Toskanii
24 - 28 lipca - wakacyjny wyjazd dzieci
7 sierpnia - 7 rocznica wbicia I łopaty pod budowę i rozpoczęcia prac
23 sierpnia - 1-dniowa wycieczkę do Opawy w Czechach
28 - 30 sierpnia - wyjazdu dla rodzin i młodzieży do Brennej
17 września - X Festyn Parafialno - Dzielnicowy, którego uwieńczeniem był koncert p. Marka Piekarczyka
22 września - oficjalnie zawiązał się w naszej wspólnocie Parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży /KSM/
24 września - Odpust Parafialny. Kazania głosi i sumie przewodniczył ks. Dziekan Krzysztof Kiełbowicz z Lwówka Śląskiego
2 grudnia - Adwentowy Dzień Skupienia Animatorów Grup Modlitwy św. Ojca Pio z diecezji katowickiej oraz parafii sąsiadujących
4 grudnia - Barbórka
4 grudnia - rozpoczęcie odwiedzin kolędowych.
7 grudnia - Msza św. Róż Różańca Rodziców za Dzieci
8 grudnia - Msza św. w intencji Grupy Dzieci Maryi naszej parafii oraz w intencji Członkiń III Róży im. Siostry Faustyny Kowalskiej

STATYSTYKA PARAFIALNA:

Odprawione w naszej kaplicy Msze święte:
2016’ - 631
2017’ - 689
/58 więcej/

Uczestnictwo w Mszy Świętej w czasie liczenia wiernych w całym kraju:
II Niedziela Wielkanocna (Kwiecień): mężczyźni - 439, kobiety - 513. Razem - 952, 
przyjęcie Komunii Świętej: mężczyźni - 235, kobiety - 332. Razem - 567.
XXIX Niedziela Zwykła (Październik): mężczyźni - 350, kobiety - 474. Razem - 824, 
przyjęcie Komunii Świętej/; mężczyźni - 114, kobiety - 206. Razem - 320.

Śluby:
2017 - 7 
2016 - 5


Chrzty:
2017 - 42 ( chłopcy 25, dziewczynki 17 ) w tym; z naszej parafii 28 z poza parafii 14
2016 - 28 ( chłopcy 11, dziewczynki 17 ) w tym; z naszej parafii 21 z poza parafii 7
Gwioździk Emilia Zofia, Dewódzki Mateusz Marek, Gajda Natalia Małgorzata, Marcisz Grzegorz Florian, Wojtal Wiktor, Wiśniewski Bartosz, Kasiak Wiktoria Magdalena, Czerny Marcel Michał, Kostarz Hana Sylwia, Nowotnik Wiktor Andrzej, Tworuszka Franciszek Mateusz, Kostyra Karol Jan, Lasecki Ludwik Jan, Cebo Natalia Agnieszka, Sobolewski Jakub Mateusz, Gabryś Franciszek Jędrzej, Mazur Szymon Jan, Wodarz Alicja Maria, Żukiewicz Klara Daniela, Masternak Maksymilian Dominik, Rost Marcelina Zuzanna, Mrozik Filip Marcin, Bański Szymon Tymoteusz, Dębowski Gniewko, Chrzanowska Agata Janina, Mazur Tymon Stefan, Lorek Bartosz Stanisław, Chmielarski Tymoteusz, Kutermak Stanisław, Urban Agata Zuzanna, Sikora Stanisław Mateusz, Sobczyk Martyna, Skarżyńska Nina, Danecka Blanka Elżbieta, Friedrich Alicja Malwina, Szwajnoch Tymoteusz, Fizia Maja, Franecka Natalia Anna, Laskowski Franciszek Jakub, Bińkowski Michał Dawid, Szindler Lena Julia, Kozieł Jakub Daniel.

I Komunia święta:
2017 - 32 w tym 2 dzieci przyjęło Wczesną Komunię Świętą
2016 - 28 
Wczesna Komunia Święta: Grela Jerzy, Zubelewicz Zofia. 
I Komunia Święta: Basińska Barbara, Biolik Patryk, Borys Natalia, Bugno Martyna, Chyła Olivier, Danielczyk Szymon, Drzyzga Dawid, Giel Karolina, Grela Teodor, Honc Wiktoria, Janosz Olivier, Jarkulisz Milena, Jaromin Łukasz, Kaczor Karol, Kamecka Wiktoria, Karbowska Wiktoria, Kokoszka Magdalena, Kulig Julia, Machowska Maria, Masternak Mateusz, Mazur Kacper, Pałac Emilia, Porwolik Hanna, Powierża Maksymilian, Szydłowska Maja, Targiel Eliza, Wojtal Lena, Wojtala Magdalena, Zarychta Marianna, Ząbek Maja.

Bierzmowanie:
2017 - 35
2016 - 31
 
Antczak Małgorzata, Baran Julia, Bielewicz Dorota, Biełka Karolina, Bojarski Bartosz, Borkowski Konrad, Ciesielska Weronika, Danielczyk Sebastian, Drzyzga Daniel, Grabowska Julia, Grela Nadia, Ignacy Piotr, Janta Magdalena, Jodłowska Hanna, Jureczko Aleksandra, Krawczyk Julia, Krosny Kacper, Kuczera-Jarosz Maria, Łoboda Adrianna, Łucka Martyna, Łupieżowiec Weronika, Mazur Agata, Misiejuk Dominika, Ogiński Michał, Pałac Natalia, Piwowarska Zofia, Popiel Martyna, Powierża Mikołaj, Ryś Karol, Sitek Milena, Strzoda Monika, Szpiech Jakub, Szydłowski Oliwier, Wehowska Sara, Zuzula Klaudia. 

Pogrzeby:
2017 - 14 w tym 9 pogrzebów w naszej kaplicy
2016 - 16 w tym 1 pogrzeb w naszej kaplicy
Potrzeba Krystyna(+), Golek Adam(+), Król Małgorzata(+), Kuźnik Elżbieta(+), Janik Ilona(+), Kiszka Maria(+), Bulanda Maria(-), Krasowski Ryszard(-), Staer Jan(-), ( (+) zmarły parafianin, (-) zmarły z poza parafii) 
Budowski Jerzy, Buszydlik Genowefa, Czekaj Andrzej (pogrzeby w Marii Magdalenie), 
Przyborowski Stanisław (pogrzeb w Duchu Świętym), 
Potyrała Stanisław (pogrzeb w Miłosierdziu).

Szafarze: 7
Bielewicz Tomasz, Chmielarski Arkadiusz, Darowski Jacek, Krosny Antoni, Latusek Zbigniew, Ścieszka Ryszard, Tuz Jacek.

Diakon stały: 1
Cieślik Tadeusz.

Ksiądz emeryt:
Ks. Marian Krzyżowski

Rozdaliśmy w tym czasie 31000 komunii św. /tyle samo ile w roku poprzednim/. W czasie objazdów chorych odwiedziliśmy 52 chorych, /w ubiegłym roku 37/. Do tej liczby należy dodać tych, których regularnie, co niedziela i w dni świąteczne odwiedzają z Najświętszym Sakramentem nasi szafarze.

FINANSE:

Przypominam, że źródła naszego budowania, utrzymania i funkcjonowania są tradycyjnie następujące:
- parafia matka - Parafia św. Marii Magdaleny.
- parafie patronackie, w których zbierana jest kolekta na naszą budowę.
- parafie, w których dzięki życzliwości tamtejszych księży proboszczów i wiernych zbierana była kolekta na rzecz naszej budowy.
- firmy i sponsorzy wspierający nas finansowo lub w formie ofiarowanego materiału, czy też robocizny.
- prywatni ofiarodawcy.
- kolekty zbierane w naszej wspólnocie.

Kwota jaka wpłynęła na „cegiełkę dla Ojca Pio” to 12087zł. /2016’- 13323 zł/, /często zamiast kwiatów rodzina prosi o przekazanie cegiełki dla Ojca Pio/. Murarze „wmurowali” w ściany w tym roku 176 palet tj. 52800n cegieł /2016’- 185 palet, czyli 55500 cegieł/.

Na cele charytatywne przeznaczyliśmy kwotę 29400zł /w zeszłym roku było to 19420zł, czyli o 9980zł więcej niż w roku poprzednim/, /głównie z pieniędzy pozyskanych podczas parafialnego balu charytatywnego/.

PRACE BUDOWLANE:

Prace murarskie przy kościele prawie zostały zakończone. Pozostały niewielkie doróbki. Trwają prace przy budynku parafialnym- obłożyliśmy kolejne ściany cegłą zewnętrzną licowaną. Kolejne połacie dachu pokryliśmy dachówką. Zamontowane zostały kolejne okna na probostwie. Oświetliliśmy nasz budynek parafialny z zewnątrz.

PLANY:

Plany? Z tym mam najtrudniej… wolę powiedzieć o tym, co zrobione, a nie o tym, co zrobić by się chciało. Plany pozostają niezmienne - jak najlepiej zrobić i jak najwięcej. A czy się uda, ile i jak - to się okaże przy podsumowaniu za rok. Od wiosny ruszamy z pokryciem dachu kościoła. Być może uda nam się podprowadzić temat okien w kościele i /tymczasowych/ drzwi. To o budowie. A przecież życie naszej wspólnoty to nie tylko budowa. Codzienna Eucharystia, nabożeństwa, uroczystości parafialne, spotkania grup, wizyty gości. Moja nadzieja- we wszystkim- niezmiennie- złożona w Bogu i dobrych ludziach. Bez Jego błogosławieństwa i ludzi modlitwy i wsparcia nic by się nam nie udało… Wierzę, że dalej, tak jak do tej pory budować będziemy wspólnotę dobroci, wzajemnej życzliwości, pokoju i radości. Wierzę, że wspólnie nam się to uda! Wierzę… Ciągle…Naprawdę…

Amen.

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś294
Wczoraj476
Tydzień770
Miesiąc7750
Razem506606