Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Zaproszenie

Pielgrzymka do św. Charbela
Liban 2021 r.Program pielgrzymki ...


Tatry po męsku


Więcej ...
Można również skontaktować się z naszym szafarzem p. Piotrem Rosikowskim i jego synem Tomaszem, którzy są współorganizatorami.


 

Ze względu na zmieniającą się /pogarszającą/ sytuacje epidemiologiczną COVID-19, zwłaszcza w ostatnich dniach, zmuszony jestem odwołać zaplanowane na wtorek /11 sierpnia/ i środę /12 sierpnia/ wycieczki do Sandomierza.

Jest mi z tego powodu niezmiernie przykro, ale mam nadzieję, że moja decyzja zostanie przyjęta ze zrozumieniem. Gdy tylko powrócą możliwości spokojnego i bezpiecznego wyjazdu to na pewno wrócimy do tematu.


Proboszcz ks. Dariusz Gadomski

 

 

… co miało miejsce, dokładnie 07.08.2010r. Uroczystości przewodniczyli wówczas: ks. dziekan Józef Sołtys, ks. kanonik Teofil Grzesica, ks. proboszcz Janusz Lasok oraz ks. budowniczy Dariusz Gadomski.

Z tej okazji we worek, 4 sierpnia o godzinie 06:30 została odprawiona Msza Święta w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, z prośbą o wstawiennictwo św. ojca Pio.

 

Proboszcz ks. Dariusz Gadomski: 
"Moi drodzy … dnia 7 sierpnia 2010 roku, odbyło się symboliczne wbicie po raz pierwszy łopaty, jako symboliczne rozpoczęcie prac budowlanych przy naszym kościele. Minęło 10 lat od tego momentu. Dużo to, czy mało? Trudno mi samemu odpowiedzieć na to pytanie. Wiem, że w tym czasie wiele się wydarzyło. Nade wszystko rzeczy dobrych. A i owszem - czasami zdarzały się i trudne. Za tymi wszystkimi sytuacjami i sprawami kryli się ludzie, a tych dobrych, wyrozumiałych, życzliwych, szczerych, pomocnych, ofiarnych było i jest w życiu naszej wspólnoty bardzo, bardzo wielu. Wszystkim, których ślad serca jest w tym miejscu, w tych wmurowanych cegłach, ofiarowanych kolektach, modlitwach w samotności i drugim człowiekiem obok zanoszonych chciałbym dziś z całego swojego serca, najlepiej, jak tylko potrafię powiedzieć to najważniejsze słowo - DZIĘKUJĘ!"

 

Z tej okazji wspomnijmy te chwile…

 

Wszystkim parafianom i mieszkańcom naszej dzielnicy a także tym, którzy odwiedzają naszą stronę, życzę z całego serca błogosławionego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku w czasie rozpoczynających się letnich wakacji oraz szczęśliwych powrotów do domu …


Proboszcz ks. Dariusz Gadomski

 

 

 

 


Klasztor św. Benedykta Monte Cassino

11 lipca obchodzikiśmy święto wielkiego świętego naszego kościoła – Benedykta z Nursji

Zdjęcia z nagrania

 

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznik odwiedzin

Dziś117
Wczoraj82
Tydzień399
Miesiąc1840
Razem571112