Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent - okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę trzeźwości.
 2. O godzinie 15.00 zapraszam na Nabożeństwo Adwentowe w czasie którego poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia:
  • poniedziałek - Święto św. Andrzeja, Apostoła,
  • czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • piątek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji,
  • niedziela - II Niedziela Adwentu.
 4. W poniedziałek zapraszam, o godzinie 17.30 na Nabożeństwo do św. ojca Pio, a następnie, o godzinie 18.00 na Mszę św. w intencji członków naszej Grupy Modlitwy św. ojca Pio i ich rodzin.
 5. Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie. Chciałbym wszystkich Was /szczególnie dzieci/ zaprosić do wspólnego przeżywania naszych spotkań przez łącza internetowe klikając w połączenie na stronie głównej naszej Parafii, czy też na YouTube i wpisując: oPio Tychy. Msze roratne odbędą się według porządku Mszy św. w tygodniu. O szczegółach można usłyszeć w zaproszeniu, które zamieściłem na naszej stronie internetowej oraz na poniedziałkowej Mszy św. Możliwy jest również udział w tegorocznych Roratach przez internetową platformę holyweek.pl, oraz roraty.malygosc.pl.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w ramach I tygodnia w czwartek i piątek od godziny 17.00 do 17.50.
 7. W czwartek Msza św. odprawiona zostanie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych oraz naszych ministrantów i ich rodzin.
 8. Objazd chorych z posługą sakramentalną w piątek od godziny 8.00. Osoby starsze, osłabione wiekiem i chorobą proszę zgłosić z zakrystii.
 9. W piątek 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary. Zapraszam o godzinie 9.00 na Mszę św. ofiarowaną w intencji byłych i obecnych górników oraz wszystkich pracowników górnictwa w dniu ich patronalnego święta. Będziemy u Boga upraszać wszystkie potrzebne im łaski, a ++ radość życia wiecznego. Przepraszam, ale niestety, ze względu na wyjątkową sytuację w tym roku nie będzie spotkania w salce po Mszy św. Ksiądz Arcybiskup udziela na ten dzień dyspensy od postu piątkowego.
 10. W piątek o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 Nabożeństwo do NSPJ.
 11. W sobotę o godz. 7.00 modlitwa różańcowa, o godz. 7.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a następnie o godz. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej oraz członków Róż Różańcowych.
 12. Drodzy Parafianie, Przyjaciele. Jak już zapewne wielu z Was wie, w tym roku, ze względu na trwającą pandemię, nie odbędą się, w tradycyjnej formie, Odwiedziny Duszpasterskie /Kolęda/. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie potrzebujemy Bożej opieki i Bożego błogosławieństwa. Dlatego pragniemy spotkać się w naszej kaplicy na Eucharystii, by wspólnie prosić Bożą Opatrzność o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin. Po Mszy udzielane będzie błogosławieństwo oraz wręczone zostaną każdemu uczestnikowi Liturgii kolędowe obrazki. Msze sprawowane będą, począwszy od pierwszego weekendu grudnia, w soboty /o godzinie 17.00/ i w niedziele /o godzinie 16.00/ dla mieszkańców poszczególnych ulic. Plan Mszy św. z uwzględnionymi ulicami dostępny jest na naszej stronie parafialnej oraz w intencjach mszalnych na poszczególny tydzień. Z całego serca zapraszam Was wszystkich do wspólnych spotkań i modlitwy.
 13. Polecam najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” /6zł/, „Mały Gość Niedzielny” /6zł/ oraz nasze ogłoszenia i intencje.
 14. Świece Wigilijnej Pomocy „Caritas” oraz opłatki na stół świąteczny dostępne są w zakrystii.
 15. Przypominam, że obowiązują nas aktualne zalecenia sanitarne, dyspensa od uczestnictwa w Mszach św. udzielona przez ks. Arcybiskupa. Zapraszam do spotkania poprzez łącza internetowe. Można nas znaleźć na naszej stronie parafialnej klikając w połączenie, czy też wejść na YouTube i wpisać: oPio Tychy.
 16. Myśl tygodnia: „Nie proszę rajów odległych widoku, starczy promyczek dla jednego kroku”. /kard. John H. Newman/

Wspieraj Seniora

Liturgia słowa

... do św. Archanioła

Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył,
pokornie o to prosimy, a Ty,
Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich
po tym świecie krążą,
mocą Bożą strąć do piekła.
Amen.

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Delegat

Delegat ds. Ochrony
Dzieci i Młodzieży

Ks. Łukasz Płaszewski
Kuria Metropolitalna
ul. Jordana 39
40-043 Katowice
kom.: +48 519 318 959
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Licznik odwiedzin

Dziś62
Wczoraj216
Tydzień476
Miesiąc278
Razem588517