Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Rozpoczął się okres Adwentu. Zapraszam więc na Msze Św. Roratne. Odbywać się one będą według porządku Mszy Św. jaki mamy w naszej parafii w tygodniu. Niechaj udział w tych Mszach będzie nie tylko tradycją, ale nade wszystko potrzebą serca.

Zapraszam wszystkich - dzieci i dorosłych - niech właśnie przez udział w Mszach Roratnych będzie to dla nas wszystkich szczególny czas poznawania w tym roku Ducha Świętego.

Ks. proboszcz Dariusz Gadomski.

Zapraszam też do wysłuchania i poznania piosenki która w tych Roratach będzie nam towarzyszyła.

 

W niedzielę, 2 grudnia 2018 r. w Kościele Katolickim rozpoczął się Adwent - czas oczekiwania na powtórne przyjcie Pana Jezusa w chwale oraz czas przygotowania na wspomnienie jego pierwszego przyjścia , które dokonało się ponad 2000 lat temu.

Zapraszamy do przygotowania się na radosne wejście w Święta Bożego Narodzenia m.in. przez uczestnictwo w roratach, które będą się odbywały w naszej kaplicy a także do poznania liturgii i symboliki tego okresu. Czytaj wiecej....

 

26 listopada w czasie Mszy św. ks. Proboszcz wręczył legitymacje dwudziestu mężczyznom tworzącym w Żywym Różańcu Różę św. Jana Pawła II, która z tym dniem w naszej parafii formalnie powstała jako IV Róża. Legitymację otrzymały też osoby rozpoczynające modlitwę w II Róży św. Kingi i w III Róży św. Siostry Faustyny.

W naszej parafii modlą się osoby tworzące: 

  • I Różę Żywego Różańca im. św. Klary
  • II Różę Żywego Różańca im. św. Kingi
  • III Różę Żywego Różańca im. św. Siostry Faustyny 
  • IV Różę Żywego Różańca im. św. Jana Pawła II

W trakcie budowania jest dziecięco młodzieżowa Róża im. św. św. Hiacynty i Franciszka. Pierwsze osoby zgłosiły się z chęcią modlitwy w tworzącej się Róży im św. Jana Bosco.
Zapraszamy do budowania gmachu modlitwy w naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem lub naszym diakonem.

Więcej o Żywym Różańcu można się dowiedzieć z następujących stron:
http://www.rozaniec.katowice.pl/rozaniec,m1.html
http://www.rozaniec.eu/
http://www.sekretariatfatimski.pl/rozaniec

 

Przedstawiciele Grupy Modlitewnej ok. 4 lat temu podjęli inicjatywę modlitwy wstawienniczej na czacie modlitewnym, na którego można wejść ze strony:

www.grupa-m-a.424.pl

Modlitwa odbywa się codziennie o godzinie 20.45  i trwa ok. 15 min.

Przed modlitwą odczytywane są intencje zapisane na stronie Grupy Michała Archanioła  z Tychów – Paprocan oraz na stronie Kaplicy św. Ojca Pio z Oddziału Rehabilitacji w Lędzinach.

Modlitwą objęci są także kapłanów - budowniczych kościołów w Mikołowie - Kamionce, Tychach - Mąkołowcu i Tychach – Paprocanach oraz powierzone intencje w danym dniu.

Każdy można wpisać intencje modlitewne na tych stronach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy on-line.

 

We wtorek 21 listopada br. przypadało liturgiczne wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji Msza św. w intencji naszych ministrantów i ich rodzin odbyła się o godzinie 18.00. W jej trakcie pięciu kandydatów złożyło ślubowanie i otrzymało kołnierze ministranta a wszyscy odnowili swoje ślubowania. Po Mszy św. dla  parafian ministranci przygotowali konkursy. Później w salce parafialnej odbyło się wspólne spotkanie ministrantów naszej parafii i ich rodzin. Zapraszamy do zobaczenia filmiku z tego wydarzenia oraz zdjęć.

 

Ministranci naszej parafii w dekanalnym turnieju eliminacyjnym do finałów diecezjalnych w piłce nożnej zajęli odpowiednio: grupa młodsza - II miejsce oraz grupa średnia - I Miejsce. I to właśnie grupa średnia zagra w przyszłorocznych finałach.

Gratulujemy!!!​

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Licznik odwiedzin

Dziś128
Wczoraj395
Tydzień1921
Miesiąc5431
Razem330739