Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Z okazji rozpoczynającego się okresu Adwentu, zapraszam Was na Msze Św. Roratnie. Odbywać się one będą od poniedziałku 2 grudnia według tygodniowego porządku Mszy Św.

Spotkajmy się wszyscy, dzieci i dorośli - niech udział w Mszach Roratnich będzie dla nas wszystkich czasem szczególnym, czasem radosnego śpiewu i modlitwy, ale także szansą pogłębienia wiary poprzez możliwość poznawania w tym roku pięknej historii życia i pasterskiej posługi Kardynała Tysiąclecia, Stefana Wyszyńskiego.

A w niedzielne popołudnie zapraszam do naszej kaplicy, na nieszpory o godzinie 15, na których będziemy święcić wieńce, świece i lampiony adwentowe.

Ks. proboszcz Dariusz Gadomski

Czytaj wiecej....

 

Zaczyna się…

W niedzielę, 1 grudnia rozpoczynamy w naszym Kościele i naszej wspólnocie czas adwentowego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa. Przygotujmy w naszych myślach i naszych sercach miejsce na Jego przybycie. Aby móc przeżyć, w pełnej świadomości tego, co dla nas znaczy ten radosny czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które będą się odbywały w naszej kaplicy.

Przypomnijmy sobie historię i symbolikę tego czasu Czytaj wiecej....

 

Od 1 grudnia – ten dzień wypada w niedzielę, w naszej parafii rozpoczynamy odwiedziny kolędowe… Informacja o szczegółowym planie odwiedzin – w zakładce Plan kolęd.

O co chodzi w kolędzie?

 

W mijającym tygodniu, 21 listopada br. przypadało liturgiczne wspomnienie św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Z tej okazji, w czwartkowy wieczór, o godz. 18.00. odbyła się w kaplicy Msza św. w intencji naszych ministrantów i ich rodzin. W jej trakcie, dwóch kandydatów złożyło ślubowanie i otrzymało kołnierze ministranta, a wszyscy ministranci odnowili swoje ślubowania. Ksiądz Proboszcz podziękował zarówno starszym, jak również młodszym stażem ministrantom za niełatwą i często wymagającą służbę, wyrażając jednocześnie, potwierdzone jego wieloletnim doświadczeniem duszpasterskim przekonanie, że służba ta przyczynia się każdego dnia do stawania się lepszym człowiekiem. Po Mszy św. odbyło się wspólne spotkanie KS. Proboszcza z ministrantami i ich rodzinami.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć oraz krótkiego filmu z tego wydarzenia.

 

Czytaj więcej ...

 

 

Msze święte

Nd: 80011001400
1900(recytowana z homilią)
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 8001800

Licznik odwiedzin

Dziś93
Wczoraj481
Tydzień2783
Miesiąc3527
Razem476389