Parafia pw. św. Ojca Pio w Tychach

Parafia św. Ojca Pio oraz Parafia Matki Bożej Królowej Aniołów zapraszają na pielgrzymkę do Płaczącej Madonny w Syrakuzach oraz Czarnej Madonny w Tindari z krótką wizytą u Ojca Pio.

Szczegóły w załączonym programie.

 

Członkowie Różańca Rodziców za Dzieci, który działa przy naszej parafii byli współorganizatorami wyjazdu  z Tychów grup na modlitwę Różaniec do granic. Modlitwa miała miejsce 7 października 2017 r. przy granicy Polski w Marklowicach Górnych.

Zapraszamy do zobaczenia relacji z tego wydarzenia.

 

Poniżaj kilka zdjęć obrazujących kolejne etapy budowy wg stanu na 26 września 2017 r.

 

W niedzielę 24 września 2017 r. w naszej wspólnocie obchodziliśmy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Ojca Pio. Kazania tego dnia głosił ks. dr Krzysztof Kiełbowicz proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i dziekan dekanatu Lwówek Śląski, który też przewodniczył Uroczystej Sumie Odpustowej w czasie której członkowie nowej Rady Parafialnej złożyli ślubowanie. Zapraszamy do zobaczenia zdjęć z tego wydarzenia i wysłuchania homilii ks. K. Kiełbowicza.

 

W niedzielę 17 września w strugach deszczu ale w bardzo dobrych nastrojach i przy bardzo licznym udziale mieszkańców parafii i naszych gości, uczestniczyliśmy w X Festynie Parafialnym. W programie oprócz tradycyjnych atrakcji bawił nas Zespół „Talk ABout”. A wieczorem wystąpiła Kapela Dobrej Woli a następnie gwiazda wieczoru Marek Piekarczyk. Poniżej galerie ukazujące klimat tego dnia.

 

Modlitwa różańcowa wywodzi się z najstarszej tradycji modlitewnej Kościoła. Sznurka z paciorkami do odmawiania modlitw zaczęli używać w chrześcijaństwie mnisi w VI w., wzorując się na 150 psalmach. W 1885 roku papież Leon XIII polecił, by różaniec był odmawiany we wszystkich kościołach przez cały październik. Od tej pory październik jest miesiącem modlitwy różańcowej, poświęconym Matce Bożej. Papież Jan Paweł II w listem ROSARIUM VIRGINIS MARIAE wzbogacił różaniec o nową tajemnicę - Tajemnicę Światła.

W niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik i zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Odbywać się one będą w tygodniu: po porannych Mszach św., czyli o godzinie 7.00, a gdy Msze św. są po południu wówczas różaniec będzie o godzinie 17.30.

 

Liturgia słowa

Msze święte

Nd: 800 1100 1400
Pn, Cz, Pt: 1800
Wt, Śr: 630
So: 800 1800

Licznik odwiedzin

Dziś79
Wczoraj297
Tydzień726
Miesiąc6651
Razem199830

Pielgrzymka ...

Sycylia 2018'Zobacz program